Za każde 10 polubień nowa sadzonka – zdjęcie drzewa na Instagramie staje się viralem

Za każde 10 polubień nowa sadzonka – zdjęcie drzewa na Instagramie staje się viralem

Akcja podobna do tej z World Record Egg, jednak tym razem to zdjęcie drzewa na Instagramie bije rekordy popularności. Tym razem kontekst inicjatywy jest nieco inny – za każde 10 polubień fotografii, firma tentree posadzi nowe drzewo.

zdjęcie: instagram.com/tentree

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma tentree zajmuje się produkcją odzieży z recyklingu. Niedawno wpadła na pomysł stworzenia akcji, która miała na celu zachęcenia użytkowników do interakcji w szczytnym celu. Na swoim profilu na Instagramie marka zamieściła zdjęcie drzewa, zaś w opisie napisała, że za każde 10 polubień fotografii posadzi jedno nowe drzewo.

Efekty zaskoczyły samą firmę tentree, bowiem w zaledwie kilka dni od publikacji post zdobył ponad 15 mln lajków. Marka początkowo chciała posadzić 500 tys. nowych sadzonek, jednak biorąc pod uwagę tak ogromne zaangażowanie użytkowników, firma „podbiła” swój cel – jeżeli zdjęcie zdobędzie łącznie 20 mln polubień lub więcej, tentree posadzi 1 mln nowych drzew.

Takie akcje pokazują niesamowitą moc social mediów. Oby więcej takich inicjatyw!

PS

2 lutego br. cała zagadka związana z World Record Egg została rozwiązana – okazało się, że za akcją stoi platforma streamingowa Hulu, zaś jej celem jest nagłośnienie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym.

PS2

Zielony tramwaj „LAS” jeździł po Warszawie w sobotę 27 kwietnia. Pojazd miał za zadanie przypominać mieszkańcom miasta, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, zaś w samej stolicy powstaje coraz więcej zielonych torowisk.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij