Światowe sławy Internetu w rzeszowskiej uczelni

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Światowe sławy Internetu w rzeszowskiej uczelni

Ponad 500 osób z Polski i zagranicy przyjechało do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie na kultową konferencję InternetBeta 2013. O nowościach i trendach w sieci oraz ich skutecznym wykorzystaniu będzie mówić 80 prelegentów podczas trzydniowych wykładów.

 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizowana po raz 5 konferencja wpisała się na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń polskiego Internetu. Z edycji na edycję zainteresowanie międzynarodowych ekspertów wzrasta. Wydarzenie zyskuje coraz większą rangę. Cel od początku ten sam - integracja różnych środowisk związanych z Internetem i wzajemna inspiracja, oparta na informacjach o zastosowaniu najnowszych możliwości sieci. Chodzi o nowości internetowe w ujęciu z różnych perspektyw – np. marketingu, biznesu, socjologii, dziennikarstwa. Uczestnicy tej edycji dowiedzą się m.in., jakie wydarzenia poruszały, drażniły i inspirowały branżę w ostatnich miesiącach.

- Pierwszy dzień był wizytówką formuły InternetBeta – jest różnorodnie i inspirująco. Dyskutujemy m.in. o zjawiskach społecznych kreowanych przez Web 2.0, inwestycjach w startupy, e-commerce, a także kłamstwach i manipulacji w sieci - mówi pomysłodawca i organizator InternetBeta, Mateusz Tułecki, laureat tytułu Człowiek Polskiego Internetu 2010, a także Złoty Lew Podkarpacki 2012.

Wśród gwiazd 1 dnia pojawił się m.in. Cameran Ashraf z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który w 2009 r. wraz z grupą aktywistów zapewnił bezpieczny hosting stron internetowych poświęconych Zielonej Rewolucji w Iranie. Dzięki temu, miliony Irańczyków miały dostęp do informacji płynących ze światowych mediów. Oliver Kempkens z Adapt or Die Ventures podpowiada, co zrobić zaczynając start-up, by pozyskać klientów, na których nam zależy.

Piotr Wilam, współzałożyciel Onetu, prezes Innovation Nest zdradza, jakie modele biznesowe wybierać ruszając z internetowym start-upem w Polsce, by odnieść globalny sukces.

- Namawiam do modelu SaaS (softwear as a service – oprogramowanie jako usługa). Produkt w postaci cyfrowej dostarczany jest klientowi przez Internet, płatność jest abonamentowa – wyjaśnia Piotr Wilam - Ważne, że adresowany jest do profesjonalistów, którzy wykazują zapotrzebowanie na dane oprogramowanie. SaaS stwarza duże możliwości, ciągle pojawiają się nowe potrzeby. Dodatkowo zapewnia regularne przychody i sprzedaż globalną od początku i pozwala szybko zweryfikować pomysł.

O trendach w e-marketingu mówił Ireneusz Dworzyński z Internet Designers. - Marketing konwersji to umiejętność biznesowego zrozumienia i wykorzystania możliwie dużej liczby narzędzi marketingowych do osiągania efektów biznesowych klienta. Internet równa się sprzedaż, która leży u podstaw marketingu i określa kierunek dalszych działań – podkreśla Ireneusz Dworzyński.

Paweł Tkaczyk, wszechojciec w Agencji „Midea” opowiadał o kłamstwie i manipulacji w nowych mediach, a zwłaszcza w reklamie.

- Kłamstwo i manipulacja w reklamie opiera się na 3 mechanizmach: korzystaniu z autorytetów, wykorzystaniu pewnika, do którego dopisuje się kłamstwo i na module interpretacyjnym w mózgu, który chce być oszukiwany, łączy niezwiązane ze sobą fakty w spójną historię – mówi Paweł Tkaczyk. Obrona przed kłamstwem i manipulacją to uświadomienie mechanizmów, jakie są stosowane. - Internet jest genialnym medium w opowiadaniu takich historii, gdyż jest nieciągły. Pojedyncze elementy wypełniamy sami informacjami, które uzupełnia nasz mózg - przestrzega.

Serca publiczności opowieścią o zepsutym kompasie podbił Roman Łoziński z K2:

Organizatorem wydarzenia jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a współorganizatorem – Grupa Unity.

NowyMarketing jest patronem medialnym wydarzenia.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij