Słynny detektyw Marlowe powraca w Storytel

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Słynny detektyw Marlowe powraca w Storytel

Philip Marlowe to jeden z najbardziej znanych prywatnych detektywów. Dokładnie 80 lat temu świat usłyszał o nim po raz pierwszy za sprawą powieści „Głęboki sen” Raymonda Chandlera. Teraz Marlowe przemówi głosem Przemysława Bluszcza w aplikacji Storytel.

Jest przystojny, ma powodzenie u kobiet, ale jest samotny i cyniczny. Nie stroni od alkoholu i lubi palić. Świat, w którym żyje Philip Marlowe to kryminał noir, którego krystalicznie uczciwy detektyw z Los Angeles stał się symbolem. W ekranizacjach powieści Chandlera w rolę słynnego detektywa wcielał się m.in. Humphrey Bogart. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Raymond Chandler był amerykańskim pisarzem i scenarzystą, autorem popularnych i cenionych na świecie powieści kryminalnych. Pierwsza z nich – „Głęboki sen” – została wydana w 1939 roku. Powieść została przetłumaczona na język polski dopiero 36 lat później. Wcześniej, dokładnie pół wieku temu, w Polsce została wydana druga z serii powieści o legendarnym detektywie, „Żegnaj, laleczko”. Po latach słynne książki doczekały się odświeżonego, uzupełnionego i uwspółcześnionego tłumaczenia pod redakcją dwóch wielkich fanów twórczości Chandlera: Jakuba Ćwieka (pisarza i publicysty) oraz Bartosza Czartoryskiego (krytyka filmowego i tłumacza literatury).

#Marlove

Storytel chce rozkochać fanów kryminałów w twórczości Chandlera nie tylko nowym tłumaczeniem, ale także niezwykłym głosem Przemysława Bluszcza, który został lektorem serii audiobooków z Philipem Marlowe’m w roli głównej. Aktor jest fanem twórczości Chandlera, a słynny detektyw to jego ulubiony literacki bohater.

– Detektyw Philip Marlowe to bohater mojej młodości. Zaczytywałem się w Chandlerze jeszcze jako nastolatek. Bez przesady mogę powiedzieć, że Marlowe mnie ukształtował.Bliski mi jest jego system wartości. Inteligencja, ironia i unikalne poczucie humoru nawet w najtrudniejszych chwilach dają nadzieję… i wiarę w człowieka. Poza tym, jego skomplikowane i zaprawione idealistycznym romantyzmem relacje z płcią przeciwną… Wszystkie najważniejsze postaci detektywów, które pojawiły się w literaturze później, do Philipa Marlowe i Raymonda Chandlera, mogą mówić – Tato – mówi Przemysław Bluszcz.

Od 23 maja w aplikacji Storytel będzie można wysłuchać dwóch pierwszych kryminałów Raymonda Chandlera, a wkrótce na platformie pojawią się też kolejne tytuły z serii ośmiu powieści opisujących losy detektywa Marlowe’a. Kampanii promującej produkcję będą towarzyszyły krótkie materiały wideo, utrzymane w klimacie czarnego kryminału i wyprodukowane specjalnie w związku z premierami kolejnych powieści. Kreację do kampanii przygotował butik kreatywny The Hares, a rysunki Piotr Rosner.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij