Beko: 80% dzieci jadłoby zdrowe jedzenie, gdyby wiedziały, że tak odżywiają się ich idole [badanie]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Beko: 80% dzieci jadłoby zdrowe jedzenie, gdyby wiedziały, że tak odżywiają się ich idole [badanie]

Tylko jedno dziecko na pięć wie, ile powinno codziennie jeść warzyw i owoców. Za to aż 70% wie dokładnie, ilu zawodników liczy drużyna piłkarska. Marka Beko opublikowała wyniki badania, według którego dzieci wiedzą o wiele więcej na temat piłki nożnej niż na temat zdrowego odżywiania.

W kwietniu marka Beko, przy współpracy z FC Barceloną, Barca Foundation i UNICEF, przeprowadziła ankietę wśród 13 500 dzieci w wieku 6-10 lat w 18 krajach. Badania niestety potwierdzają, że dzieci nie lubią zdrowej żywności. Jest jednak sposób, by to zmienić. 80% dzieci stwierdziło, że do zdrowego odżywiania może je namówić ich idol, bohater, wzór do naśladowania. W związku z tym Beko opublikowało film, w którym Gerard Piqué, ambasador akcji Jedz jak Mistrz, odwiedza dzieci w szkołach i zachęca je do zdrowego odżywiania. Marka wraz z piłkarzami FCB są zdeterminowani, by zmienić podejście dzieci do warzyw i owoców.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Badania w Polsce ukazały jeszcze jeden problem. Aż 78% polskich matek wyznaje, że nie ma wsparcia ze strony profesjonalistów w zakresie zdrowego odżywiania dzieci. Beko pragnie zmienić tę sytuację i walczyć z otyłością wśród dzieci. Marka poprzez kampanię Jedz jak Mistrz (ang. Eat Like A Pro) dostarcza rodzicom wsparcia w zakresie zdrowego żywienia dzieci, a dzięki piłkarzom FCB przekonuje najmłodszych, że warto jeść to, co ich mistrzowie. Dzieląc się ulubionymi, zdrowymi przepisami piłkarzy, Beko ma nadzieję, że rodziny na całym świecie zainspirują się i zmienią swoje nawyki żywieniowe.

Inicjatywa „Eat Like A Pro” to również bliska współpraca z UNICEF. Beko przekazało 1 milion Euro na sfinansowanie sześciu programów UNICEF wspierających dzieci, rodziców oraz szkoły w zdrowym żywieniu. Z programu skorzystało ponad 500 000 dzieci.

– Dzięki naszym partnerstwom z FC Barcelona, Barça Foundation i UNICEF stworzyliśmy kampanię, która podejmuje poważny problem globalny. Wyniki tego badania potwierdzają pracę, którą musimy jeszcze wykonać, aby zapobiegać otyłości u dzieci, ale pokazują również, że kampania Eat Like A Pro może odgrywać kluczową rolę w pomaganiu rodzinom i inspirowaniu dzieci na całym świecie do prowadzenia zdrowszego życia – skomentowała Zeynep Yalim Uzun, CMO Beko.

– UNICEF jest zaniepokojony rosnącym wskaźnikiem nadwagi i otyłości wśród dzieci na całym świecie. Promowanie zdrowego żywienia wśród dzieci, w celu odwrócenia tego niepokojącego trendu ma ogromne znaczenie. Nasze partnerstwo z Beko i FC Barcelona jest częścią strategii UNICEF, aby zdrowe jedzenie i aktywny styl życia były normą wśród dzieci i młodzieży – podkreśla Roland Kupka, starszy doradca ds. żywienia UNICEF Global.

– Kiedy byłem małych chłopcem, nie interesowałem się zdrowym jedzeniem, dbałem tylko o piłkę nożną. Wszystko zmieniło się, gdy dołączyłem do Barçy i otrzymałem wsparcie od dietetyków z zespołu. Fantastycznie jest widzieć pasję dzieci na całym świecie do piłki nożnej i wiedzieć, że ja i moi koledzy z drużyny jesteśmy dla nich inspiracją. Cieszę się, że dzięki kampanii Eat Like A Pro możemy również być wzorem w kwestii zdrowego odżywiania – dodała gwiazda FC Barcelona, Gerard Piqué.

By lepiej zobrazować problem związany z odżywianiem dzieci, marka Beko zrealizowała filmik z Gerardem Pique, który odwiedza szkolną klasę, by porozmawiać z dziećmi o futbolu i zdrowym jedzeniu, a co za tym idzie – zachęcić je do zdrowszego jedzenia. Film można obejrzeć tutaj.

Wejdź na stronę www.beko.com/jedzjakmistrz/, aby dowiedzieć się, jak zdrowo odżywiać dzieci I młodzież, zapoznaj się z poradami, a także ulubionymi przepisami gwiazd FCB, w tym Gerarda Piqué, Lionela Messi and Luisa Suareza.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij