Na Filipinach trzeba posadzić drzewo, by ukończyć szkołę

Na Filipinach trzeba posadzić drzewo, by ukończyć szkołę

W ten sposób władze państwa chcą zwalczać negatywne skutki zmian klimatycznych, a także edukować młodych ludzi, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko.

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wylesienie to poważny problemem z jakim zmagają się Filipiny – przez ostatnie kilkadziesiąt lat poziom zalesienia spadł tam z 90 do zaledwie 20%. Władze państwa obliczyły, że dzięki nowej akcji, na obszarze całego kraju posadzonych zostanie aż 175 milionów nowych drzew.

Świetna inicjatywa filipińskiego rządu będzie miała nie tylko pozytywne skutki dla naszego środowiska, ale również uświadomi młodym ludziom, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko naturalne.

PS

Akcja podobna do tej z World Record Egg, jednak tym razem to zdjęcie drzewa na Instagramie bije rekordy popularności. Tym razem kontekst inicjatywy jest nieco inny – za każde 10 polubień fotografii, firma tentree posadzi nowe drzewo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij