W indyjskiej szkole Akshar Forum za czesne płaci się plastikowymi odpadami

W indyjskiej szkole Akshar Forum za czesne płaci się plastikowymi odpadami

Założyciele Fundacji Akshar, której celem jest eliminacja ubóstwa poprzez wysokiej jakości edukację, stworzyli nietypową szkołę Akshar Forum – by umożliwić uczęszczanie do niej dzieciom i młodzieży z najbiedniejszych rejonów w Indiach, za czesne płaci się plastikowymi odpadami.

Brak dostępu dzieci i młodzieży do placówek edukacyjnych to jeden z poważniejszych problemów Indii. W wielu tamtejszych szkołach czesne są na tyle wysokie, że rodziny mieszkające w najbiedniejszych regionach kraju nie mogą sobie pozwolić na to, by wysłać tam swoje dzieci. Fundacja Akshar, której celem jest eliminacja ubóstwa poprzez wysokiej jakości edukację, stworzyła bezpłatną szkołę dla wszystkich, którzy przyniosą conajmniej 25 plastikowych odpadów tygodniowo.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ten sposób założyciele organizacji chcą umożliwić uczęszczanie do szkoły tym dzieciom i młodzieży, których nie stać na zapłatę normalnego czesnego i jednocześnie podjąć działania mające na celu walkę z zanieczyszczaniem środowiska plastikowymi odpadami.

W szkole Akshar Forum dzieci uczą się m.in. jak w uczciwy sposób zarabiać na życie, prowadzić własną firmę oraz dbać o środowisko. Co ciekawe, założyciele fundacji walczą również z wykorzystywaniem młodych ludzi do ciężkich prac – starsi uczniowe więc zachęcani są do tego, by poświęcać kilka godzin dziennie na uczenie tych młodszych, za co otrzymują symboliczną zapłatę.

Obecnie w szkole Akshar Forum jest już ponad 110 uczniów. Założyciele fundacji planują stworzenie stu podobnych szkół w Indiach w ciągu najbliższych pięciu lat.

zdjęcia: facebook.com/FoundationAkshar

PS

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij