Przestrzeń from Facebook obchodzi pierwszy rok istnienia i uruchamia kolejny program szkoleniowy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przestrzeń from Facebook obchodzi pierwszy rok istnienia i uruchamia kolejny program szkoleniowy

W maju 2018 roku Facebook otworzył w Warszawie Przestrzeń from Facebook – centrum społeczności poświęcone debacie publicznej i rozwojowi kompetencji cyfrowych. Teraz firma podsumowuje osiągnięcia oraz zrealizowane programy.

– Stawialiśmy i nadal stawiamy Przestrzeni bardzo ambitne cele. Przede wszystkim chcemy pobudzać potencjał polskich przedsiębiorców, edukować w zakresie kompetencji cyfrowych, a także uczyć społeczności świadomego korzystania z Internetu – powiedział Jakub Turowski, dyrektor zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce i krajach bałtyckich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ciągu roku od otwarcia, w Przestrzeni odbyło się ponad 350 wydarzeń, podczas których odwiedziło ją ponad 15 tysięcy gości. Przestrzeń from Facebook działa we współpracy z ponad 100 partnerami: organizacjami społecznymi, instytucjami publicznymi i edukacyjnymi.

Poza fizycznym miejscem przy ulicy Koszykowej w Warszawie, Przestrzeń from Facebook to także spektrum szkoleń realizowanych w całej Polsce w ramach dedykowanych programów. Programów takich jak Rozwój Kompetencji Cyfrowych w ramach którego w 30 polskich miastach przeszkolono ponad 10 tysięcy osób. Akademia Dobrej Komunikacji kolejny z programów realizowanych przez Przestrzeń pozwolił na przeszkolenie ponad 1600 osób z 900 organizacji pozarządowych.

Facebook Pomaga w Rozwoju

Dziś Przestrzeń from Facebook wraz z partnerami: portalem Pracuj.pl, magazynem Harvard Business Review Poland oraz portalem Mamo Pracuj ogłasza start kolejnego programu szkoleniowego o nazwie Facebook pomaga w Rozwoju. Jest to darmowa, internetowa platforma edukacyjna, umożliwiająca nabycie umiejętności cyfrowych oraz otrzymanie porad dotyczących planowania kariery. Dostępna jest pod adresem rozwoj.fb.com.

– Z badania opinii, które zrealizowaliśmy wśród przedsiębiorców, wiemy, że 72% menedżerów określa kompetencje cyfrowe jako ważne w procesie rekrutacji – ważniejsze nawet niż to, jaką szkołę ukończył kandydat. Widzimy, że podnoszenie kompetencji cyfrowych jest niezbędne dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski. Dlatego wspieranie  mieszkańców Polski w tym zakresie jest jednym z naczelnych celów Przestrzeni. Uruchamiając program „Facebook pomaga w Rozwoju” podejmujemy kolejny duży krok w jego realizacji – wyjaśnia Jakub Turowski.

Obok dostępnych w ramach platformy lekcji w obszarze kompetencji cyfrowych, dzięki partnerstwu z Pracuj.pl, osoby zainteresowane zwiększeniem kompetencji i poszukiwaniem pracy w konkretnym obszarze, będą mogły również łatwo sprawdzić pasujące do niego oferty pracy. Partnerstwo z Harvard Business Review Polska oraz portalem Mamo Pracuj umożliwi z kolei odpowiedź na potrzeby konkretnych grup.

Elżbieta Flasińska, senior B2C marketing manager w Grupie Pracuj, zwraca uwagę na wciąż niewystarczająco wysoki poziom kompetencji cyfrowych wśród polskich pracowników – Według danych Komisji Europejskiej Polska znajduje się na jednym z ostatnich miejsc w UE pod względem podstawowych kompetencji cyfrowych obywateli. Z drugiej strony na portalu Pracuj.pl oferty pracy w zawodach wymagających tych umiejętności należą do najbardziej popularnych. Ten stan rzeczy pogłębia tzw. lukę kompetencyjną. Dlatego powstawanie w Polsce takich inicjatyw, jak Facebook Pomaga w Rozwoju, jest bardzo ważne. Sami angażujemy się w Polsce m.in. w rozwój szkoły IT Coders Lab czy wspieranie innych obiecujących startupów z branży EduTech.

Rzeczywiście, Indeks gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego Komisji Europejskiej (DESI) wskazuje, że zaledwie 40% Polaków posiada podstawowe kompetencji cyfrowe. W rankingu państw członkowskich UE Polska zajmuje 24. miejsce spośród 28 krajów. Elżbieta Flasińska podkreśla jednak wyraźną otwartość polskich pracowników na możliwości rozwoju i nową wiedzę: – 75% specjalistów badanych przez Pracuj.pl jako kluczową cechę dobrego pracodawcy określa dostęp do rozwoju i szkoleń. To dobry prognostyk, bo w nadchodzących latach będziemy coraz częściej zmieniać pracę czy specjalizację. Przystępne i przyjazne narzędzia sprzyjające reedukacji lub nabywaniu nowych kompetencji będą więc dodatkowo zyskiwać na znaczeniu. Cieszymy się, że możemy wspierać Facebooka w rozwoju jego platformy, m.in. poprzez dzielenie się poradami ekspertów czy narzędziami takimi, jak np. Kreator CV.

Zdaniem dr Witolda Jankowskiego, redaktora naczelnego HBRP oraz prezesa ICAN Institute, kompetencje cyfrowe mają kluczowe znaczenie w dynamicznie ewoluującym środowisku pracy: – Szacuje się, że w 2020 roku stopień ucyfrowienia światowej gospodarki sięgnie 25%. Oznacza to, że zarówno firmy, jak i ich pracownicy muszą poszerzać swoje kompetencje cyfrowe, ponieważ stają się one niezbędne do konkurowania niemal w każdym wymiarze. Obecnie obok tradycyjnej inteligencji oraz inteligencji emocjonalnej, coraz większe znaczenie mają zdolności przystosowawcze. To one pozwalają zwinnie reagować na zmieniające się otoczenie, oczekiwania klientów czy pracodawców. Pracownicy przyszłości to osoby zwinne, kreatywne, potrafiące szybko się uczyć nowych rzeczy i  oduczać starych.

Poza osobami prągnącymi rozwijać swoją karierę lub zmieniać jej bieg, umiejętności cyfrowe są niezbędne także dla osób dopiero wkraczających na rynek pracy lub powracających na niego po przerwie, tłumaczy Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, współzałożycielką portalu mamopracuj.pl i wiceprezes Fundacji Mamo Pracuj: – Przed kobietami wracającymi na rynek pracy po przerwie stoi wiele wyzwań. Muszą się mierzyć zarówno z nowymi obowiązkami domowymi, ale także inną rzeczywistością w firmie, zmianami technologicznymi czy nowymi wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców. Często także ze stereotypowym podejściem do pracy kobiet. Dlatego tak ważne jest zrozumienie potrzeb kobiet na rynku pracy, mądre wspieranie ich i umożliwienie ciągłego rozwoju, a przede wszystkim uelastycznienie form pracy.

Program Facebook pomaga w Rozwoju obejmuje kursy z zakresu marketingu społecznościowego, bezpieczeństwa w sieci, analizy danych oraz porady na temat skutecznego planowania kariery. Platforma jest dostępna dla każdego, kto chce rozwijać się w obecnym lub nowym miejscu pracy, planuje się przekwalifikować czy np. powrócić na rynek pracy po dłuższej nieobecności. Po więcej informacji zapraszamy na stronę rozwoj.fb.com.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij