Hologramy zamiast żywych zwierząt w niemieckim cyrku

Hologramy zamiast żywych zwierząt w niemieckim cyrku

Niemiecki cyrk Roncalli wpadł na świetny pomysł, by ukrócić cierpienie zwierząt i jednocześnie przygotować prawdziwe widowisko – zamiast żywych istot w występach wykorzystano specjalne hologramy.

To niewątpliwie duży krok w kwestii nieetycznych praktyk stosowanych w cyrkach, bowiem już od dłuższego czasu wiele mówi się na temat wykorzystywania cierpienia zwierząt jedynie w celach rozrywkowych i zarobkowych. Teraz niemiecka trupa cyrkowa Roncalli znalazła na to sposób.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas swoich widowisk w Niemczech i Austrii, zamiast żywych istot cyrk korzysta ze specjalnych hologramów marki Optoma. Założyciel cyrku Bernhard Paul zainwestował prawie pół miliona euro w technologię, która dostarcza rozrywkę każdej osobie na widowni w etyczny sposób.

Uczestnicy podobnych widowisk rozrywkowych oraz organizacje walczące o prawa zwierząt ochoczo podchodzą do tego pomysłu – w mediach społecznościowych już pojawiło się wiele komentarzy chwalących cyrk za nowoczesne i zdrowe podejście.

PS

„Save Our Species” to nazwa kampanii marki Lacoste, która w tym roku miała swoją drugą odsłonę. W jej ramach brand zmienił swoje charakterystyczne logo przedstawiające krokodyla na wymierające gatunki zwierząt – m.in. wieloryba, rysia iberyjskiego oraz żabę.

PS2

Nosacz sundajski znany z memów o „polskich Januszach” został zaadoptowany przez polski oddział Xiaomi. Z pozoru to działanie podszyte humorem, w efekcie miało pomóc zagrożonemu gatunkowi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij