Muzeum Utracone ze specjalnym wyróżnieniem od Europa Nostra

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Muzeum Utracone ze specjalnym wyróżnieniem od Europa Nostra

Europa Nostra i Komisja Europejska ogłosiły listę specjalnie wyróżnionych projektów w plebiscycie Europejskich Nagród Dziedzictwa. Wśród nich znalazł się polski projekt pt. Muzeum Utracone. To jedyny projekt z naszego kraju z takim wyróżnieniem.

Muzeum Utracone otrzymało specjalne wyróżnienie w kategorii: Edukacja, szkolenie i podnoszenie świadomości. Jury szczególne doceniło pomysł w jaki projekt buduje od 10 lat świadomość społeczną złożonego problemu jakim jest utrata dziedzictwa kulturowego przez Polskę podczas II wojny światowej. Muzeum Utracone zostało docenione również, za wykorzystanie szeregu narzędzi wirtualnych i artystycznych przy rokrocznej realizacji projektu i jego komunikacji. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się 25 października w Paryżu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Wyróżnienie naszego projektu na arenie międzynarodowej, przez grono wybitnych specjalistów, jest dla nas pięknym zwieńczeniem 10 edycji Muzeum Utraconego. Jestem dumna, że jury doceniło właśnie te elementy projektu, które są dla nas najważniejsze: kreatywność i innowacyjność projektu oraz efekty komunikacji (w tym roku pokaz MUX obejrzało ok. 300 000 osób). To projekt CSR Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, który powstał by nasza najmłodsza ze sztuk reklama, codziennie czerpiąca inspirację z zasobów kultury – oddała kulturze to co zostało bezpowrotnie utracone. Przywracamy pamięć o polskim dziedzictwie kulturowym, o naszej tożsamości, naszej przynależności kulturowej do Europy, „przywracamy” ponownie utracone dzieła sztuki kulturze – mówi Anna Zimecka ze Stowarzyszenia SAR, pomysłodawczyni projektu Muzeum Utracone i vice prezes Fundacji Ad Artis.

Specjalne wyróżnienia Europa Nostra przyznawane są za wybitny wkład w ochronę i poprawę dziedzictwa kulturowego Europy, które są szczególnie doceniane przez Jury. W tym roku trafiły one do 11 organizacji, z 9 krajów europejskich uczestniczących w programie Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Europa Nostra została założona 29 listopada 1963 r. w Paryżu. Od ponad 50 lat działa, chroni i lobbuje na rzecz dziedzictwa kulturowego. Organizacja jest dziś uznawana za najbardziej reprezentatywną w Europie, posiadającą członków z ponad 40 krajów.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij