Startuje konkurs „Smart City – wakacyjne poszukiwania”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Startuje konkurs „Smart City – wakacyjne poszukiwania”

Poznań stawia na innowacje. Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji zachęca studentów uczelni wyższych do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które będzie można wdrożyć w Poznaniu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Celem konkursu jest promocja idei Smart City oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań funkcjonujących na świecie, które można wdrożyć w Poznaniu do poprawy jakości życia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Organizator konkursu – Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji – zachęca studentów do poszukiwania najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby być wdrożone w Poznaniu. Realne rozwiązanie musi dotyczyć jednego z sześciu obszarów identyfikujących inteligentne miasto, tj.: Ludzi, Jakości Życia, Środowiska, Gospodarki, Zarządzania Miastem lub Mobilności.

– Podczas wakacji wiele osób podróżuje po świecie i odwiedza różne miejsca. Chcemy, żeby podczas wypoczynku studenci podpatrzyli rozwiązania funkcjonujące w innych miastach i na ich podstawie przygotowali propozycje innowacji, które później będziemy mogli wdrożyć w Poznaniu – mówi Rafał Ratajczak, przedstawiciel Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji.

Partnerem konkursu została Fundacja Komputronik.

– Bardzo się cieszę, że możemy włączyć się w działania na rzecz rozwoju smart city. Naszym celem jest stwarzanie szansy na rozwój ambitnym ludziom, posiadającym duży potencjał. Na każdym etapie działalności chcemy ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego – powiedziała Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik.

Zgłoszenia w konkursie będzie można dokonywać od 22 września 2019 r. do 15 października 2019 r. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Organizatora.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij