Kanadyjski supermarket uczy klientów ekologii wstydliwymi napisami na foliowych torebkach

Kanadyjski supermarket uczy klientów ekologii wstydliwymi napisami na foliowych torebkach

East West Market w Kanadzie znalazł sposób na to, by klienci zaprzestali korzystania z plastikowych toreb jednokrotnego użytku – sklep oferuje wyłącznie foliówki z kompromitującymi napisami.

Walka z plastikowymi torbami dostępnymi w sklepach trwa już od dobrych kilku lat. Większość supermarketów wprowadziło opłatę za tzw. foliówki, by klienci chętniej sięgali po te wielokrotnego użytku. Niestety to nie zawsze pomaga. Teraz kanadyjski supermarket East West Market postanowił w nieco inny sposób „uczyć” klientów ekologii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do dyspozycji osób odwiedzających market są foliówki, na których nadrukowano specjalne, kompromitujące napisy. Na przykład na jednej plastikowej torbie znajduje się hasło sugerujące, że klient robił zakupy w sklepie z pornografią lub nabył lekarstwo na wstydliwą chorobę.

Na razie nie wiadomo, jak pomysł kanadyjskiego marketu działa na klientów, lecz można się spodziewać, że raczej mało kto chciałby paradować po ulicy z takimi torbami ;).

PS

Japonia jest jednym z największych producentów plastiku na świecie. Obecnie państwo to pracuje nad wprowadzeniem nowych przepisów, które zakazałyby dystrybucji darmowych torebek foliowych w sklepach. W ten sposób chce ono walczyć z zanieczyszczaniem mórz i oceanów.

PS2

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij