Meble, które połączyły ludzi

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Meble, które połączyły ludzi

Pracownicy kilku firm wspólnie stworzyli ekomeble dla dzieci walczących z chorobami nowotworowymi, podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom. Komplet mebli ogrodowych wykorzystywany będzie (a w zasadzie już jest) przede wszystkim na wakacyjnych turnusach terapeutycznych.

Zestaw mebli ogrodowych trafił właśnie do uczestników wakacyjnych turnusów terapeutycznych „Urtica Dzieciom Camp”. Własnoręcznie wykonany komplet wypoczynkowy to efekt czerwcowego „Pikniku pełnego wartości”, którego celem – poza integracją przedstawicieli firm Urtica Sp. z o.o., Lideo SA oraz Pharmalink Sp. z o.o. – było przypomnienie wartości, które łączą pracowników wszystkich spółek. To doskonały przykład na to, jak zaproponować CSR, który nie tylko zaangażuje przedstawicieli biznesu, ale będzie odpowiedzią na realne potrzeby społeczne.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W corocznym pikniku rodzinnym uczestniczyło ponad 350 osób. Wśród 17 aktywności do wyboru, znalazły się m.in. łowienie ryb, paintball, rowerowy tor przeszkód czy twórcza strefa DIY. Największą popularnością cieszyły się jednak warsztaty stolarskie, podczas których własnoręcznie wykonano wypoczynkowy zestaw do ogrodu dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi, podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom. Nie przez przypadek więc punkt ten nawiązywał do cenionej przez pracowników wartości, jaką jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ Meble zostały stworzone z odzyskowych europalet, którym – zgodnie z założeniami nurtu zero waste – nadano drugie życie. W niespełna godzinę powstały 3 stoliki, 3 wygodne sofy oraz 3 krzesła, idealne do relaksu w upalny dzień. Urtica Sp. z o.o. zakupiła komfortowe poduszki, a dzięki wsparciu Pharmalink Sp. z o.o., firmy specjalizującej się w usługach logistycznych, meble trafiły już do krakowskiego Centrum Psychoonkologii Unicorn.

– To właśnie tam, na turnusach rehabilitacyjnych, nasi mali podopieczni spędzą wraz z rodzicami kilka najbliższych tygodni. I mimo pięknych okoliczności przyrody, miejsca do odpoczynku na łonie natury bardzo im brakowało. A przecież Urtica Dzieciom Camp to nie tylko terapia, ale także czas na relaks i chwilę zapomnienia o chorobie. Z taką przestrzenią na pewno będzie to łatwiejsze – przyznaje Katarzyna Mikielewicz, starszy specjalista ds. CSR w Urtica Sp. z o.o.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij