Na przystankach autobusowych w holenderskim mieście posadzono przyjazne pszczołom rośliny

Na przystankach autobusowych w holenderskim mieście posadzono przyjazne pszczołom rośliny

Holenderskie miasto Utrecht stworzyło ciekawą inicjatywę w trosce o naszą planetę – na dachach ponad 300 przystanków umieszczono mini ogrody, składające się z roślin uwielbianych przez pszczoły.

Władze miasta Utrecht postanowiły podjąć konkretne kroki, mające na celu ochronę naszego środowiska – już niebawem zwiększona zostanie flota elektrycznych autobusów, natomiast do 2028 roku rząd zamierza całkowicie wycofać się z tych spalinowych. Teraz pojawiły się informacje o tym, że na dachach ponad 300 przystanków pojawiły się niewielkie ogrody, składające się w dużej mierze z rośliny o nazwie rozchodnik okazały, która w okresie kwitnienia jest bardzo chętnie odwiedzana przez pszczoły.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Inicjatywa ta jest więc wspaniałym gestem dla tych owadów, które niestety od jakiegoś czasu są zagrożone wyginięciem. Co więcej, roślinne dachy mają również dwie inne niezwykle ważne funkcje – wychwytują szkodliwy pył z powietrza oraz magazynują wodę deszczową. 

Władze miasta Utrecht oferują również program dofinansowań dla mieszkańców, którzy chcieliby posadzić na dachach swoich domów takie mini ogrody. 

PS

Jeszcze w tym roku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku pojawią się dwa zielone przystanki autobusowe, które wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

PS2

W Warszawie pojawił się zielony tramwaj „LAS”, który jeździł po ulicach miasta w sobotę 27 kwietnia br. Pojazd miał za zadanie przypominać mieszkańcom miasta, że tramwaje to ekologiczny środek transportu, zaś w samej stolicy powstaje coraz więcej zielonych torowisk.

PS3

Władze Singapuru znalazły sposób na ekologiczną „klimatyzację” – na dachach publicznych autobusów umieszczone zostały ogrody, które chłodzą pomieszczenie pojazdu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij