OFF Festival stawia na ekologię i recykling

OFF Festival stawia na ekologię i recykling

Organizatorzy tegorocznego OFF Festivalu przygotowali dla uczestników wydarzenia małą rewolucję ekologiczną – na imprezie pojawią się m.in. specjalne kontenery, które posłużą do zbiórki odpadów plastikowych, zaś w strefie gastronomicznej napoje będą podawane w kubkach wielokrotnego użytku.

Lato to niewątpliwie czas wielu festiwali muzycznych, które rokrocznie zrzeszają miliony osób z całego świata. Jednak w przypadku takich imprez masowych trzeba liczyć się z wieloma wyzwaniami, m.in. tymi związanymi z ekologią. Już od jakiegoś czasu wiele mówi się o ogromnej liczbie plastikowych odpadów, które zostają po zakończeniu danego festiwalu. Mimo wszystko organizatorzy takich wydarzeń wymyślają coraz to nowsze sposoby na to, by stworzyć przestrzeń do dobrej zabawy dla tysiąca osób i jednocześnie nie wpływać negatywnie na nasze środowisko.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Przykładem tego jest tegoroczny OFF Festival, który odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Katowicach. Już na samym wejściu uczestników będzie witać brama stworzona z kontenerów morskich, która posłuży do zbiórki plastikowych odpadów. Za tę niezwykłą instalację odpowiadają Kasia i Wojtek Sokołowscy, rodzeństwo prowadzące międzynarodową̨ firmę projektową SOKKA i jednocześnie założyciele startupu Trashstock, którego celem jest budowa globalnej, zrównoważonej społeczności.

Ponadto, w strefie gastronomicznej festiwalu w tym roku postawiono głównie na menu wegetariańskie i wegańskie. Jedzenie będzie podawane na specjalnych, biodegradowalnych talerzach, natomiast napoje dostępne będą w kubkach wielokrotnego użytku.

PS

W ramach akcji organizacji Keep Britain Tidy na brytyjskich plażach i parkach odbyło się wielkie sprzątanie śmieci – te plastikowe odpady zostały następnie wykorzystane do stworzenia sceny, która pojawiła się na tegorocznym festiwalu Glastonbury.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij