Co zrobić z niechcianymi książkami? W ramach akcji Poczytajmi.pl możemy oddać je do bibliotek i domów dziecka

Co zrobić z niechcianymi książkami? W ramach akcji Poczytajmi.pl możemy oddać je do bibliotek i domów dziecka

Z pewnością każdy z nas posiada w domu książki, których już nie potrzebuje. Teraz w ramach projektu Poczytajmi.pl możemy zrobić dobry uczynek i bezpłatnie oddać je do bibliotek oraz czytelni w szkołach, szpitalach czy domach dziecka w całej Polsce.

Projekt Poczytajmi.pl powstał z inicjatywy Emila Szymańskiego, który w 2017 roku otworzył swój własny antykwariat internetowy. Przyjmując książki od klientów, jedynie około 10% z nich nadawało się do dalszej odsprzedaży. „Mimo to klienci często nalegali, żebym zabierał od nich wszystkie książki, które mieli mi do zaoferowania, ponieważ jak twierdzili i tak nie mieliby co z nimi zrobić” – czytamy na stronie głównej akcji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tak też zrodził się pomysł na to, by te nienadające się do odsprzedaży książki przekazywać dalej. W ramach projektu Poczytajmi.pl możemy więc oddać nasze nieużywane już książki, które następnie trafią do bibliotek oraz czytelni w szkołach, szpitalach czy domach dziecka w całej Polsce.

Celem akcji jest też przede wszystkim promowanie czytelnictwa w Polsce, bowiem im więcej książek w bibliotekach czy czytelniach, tym większe prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

PS

W ramach akcji organizacji „Zaczytani” pod koniec maja br. przed PKiN w Warszawie pojawiły się nietypowe kolorowe ławki, które miały za zadanie zachęcać mieszkańców miasta do czytania książek.

PS2

Holandia co roku świętuje tydzień książki, który wypada w ostatnie dni marca. W tym roku firma kolejowa NS postanowiła z tej okazji oferować za darmo bilety tym pasażerom, którzy czytali książkę Jana Siebielinka „Jas Van Belofte”.

PS3

W lutym br. McDonald’s do zestawów Happy Meal zamiast zabawki dodawał książki.

PS4

Jak Dorota Masłowska, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Chmielarz, Jakub Małecki, Szczepan Twardoch i Jakub Żulczyk reagują na krytykę czytelników i recenzje ich książek wystawione w portalu lubimyczytac.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij