Wakacje z książką. W pogoni za straconym czasem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wakacje z książką. W pogoni za straconym czasem

Żyjemy szybko i intensywnie. Wielu z nas nie znajduje w tym codziennym pędzie chwili na dobrą książkę, film czy serial. Z utęsknieniem czekamy na wakacje, by w końcu przeczytać tytuły zapisywane przez cały rok na „wish liście”.

Obserwowane z roku na rok trendy pokazują, że w wakacje nie tylko leżymy do góry brzuchem na plaży. Wielu z nas nadrabia stracony czas, kupuje i czyta zaległe nowości wydawnicze. Coraz częściej w formie e-książki, bo jest wygodniej, lżej i eko!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z prowadzonych co roku badań Biblioteki Narodowej wynika, że wzrasta znaczenie zakupów książkowych. Zmianie ulegają też nasze oczekiwania i nawyki czytelnicze. Szeroka dostępność, darmowe odbiory w księgarniach i atrakcyjne ceny powodują, że z roku na rok chętniej sięgamy po nowości wydawnicze, zamiast czekać na możliwość zapoznania się z daną pozycją, kiedy będzie ona dostępna w promocji lub bibliotece.

W wakacje rządzi e-książka

Z roku na rok rośnie też rzesza fanów e-booków. 25% czytających Polaków chętniej korzysta z wersji elektronicznej książek niż z papierowych wydań. W lipcu liczba zamówień książek w wersji audio i e-book wzrasta średnio o 20% w porównaniu do miesiąca poprzedniego, jak wynika z danych sprzedażowych empik.com za lata 2017-2018. Dlaczego pokochaliśmy książkę cyfrową? Kilka ulubionych książek zabranych na nośniku elektronicznym: telefonie czy tablecie, zaoszczędzi miejsce w bagażu. Nie musimy też wybierać, którą pozycję zabrać ze sobą. Dzięki aplikacji Empik Go i miesięcznemu abonamentowi możemy mieć na jednym urządzeniu e-booki i audiobooki dla całej rodziny.

Dreszczyk emocji na wakacjach

Na co dzień z oczywistych względów wybieramy krótsze i mniej angażujące formy publicystyczne. Kiedy mamy trochę więcej wolnego czasu, w pierwszej kolejności sięgamy po kryminały, sensacje i thrillery. Podobny trend obserwujemy wśród abonentów aplikacji Empik Go. W 2019 roku najczęściej szukali oni serii Remigiusza Mroza o warszawskiej prawniczce, Joannie Chyłce i powieści Katarzyny Bondy. Obok kryminałów niesłabnącą popularnością cieszy się literatura obyczajowa, fantastyka i książki z zakresu rozwoju osobistego.

Najlepsze audiobooki na lato

Według statystyk Empik Go w segmencie książki cyfrowej (e-book, audiobook) użytkownicy chętniej słuchają niż czytają. Aż 77% tytułów dodanych w czerwcu przez abonentów Empik Go do wirtualnej biblioteki w aplikacji to audiobooki. Opublikowane w maju 2019 roku wyniki badań „Master Sound Index” potwierdzają rosnącą miłość Polaków do słuchania muzyki, podcastów i audiobooków – średnio dziennie poświęcamy na to 2 godziny i 32 minuty, co daje nam łącznie 39 dni w roku. Najczęściej słuchamy w podróży (86%), w trakcie sprzątania (82%) oraz podczas uprawiania sportów (69%). Jakie audiobooki warto nadrobić w wakacje? Abonenci Empik Go w 2019 najchętniej słuchali tych 10 tytułów:

  1. Pacjentka, Alex Michaelides
  2. Becoming. Moja historia, Michelle Obama
  3. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz
  4. Brzydki, zły i szczery, Adam Ostrowski OSTR
  5. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris
  6. A ja żem jej powiedziała, Katarzyna Nosowska
  7. Siła nawyku, Charles Duhigg
  8. Poziom śmierci, Lee Child
  9. Emigracja, Malcolm XD
  10. Kolejne 365 dni, Blanka Lipińska

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij