Rzeźba umierającego konia na drodze do Morskiego Oka, czyli nietypowa akcja Fundacji Viva!

Rzeźba umierającego konia na drodze do Morskiego Oka, czyli nietypowa akcja Fundacji Viva!

W niedzielę 18 sierpnia br. oczom turystów zmierzających do Morskiego Oka w pewnym momencie na trasie ukazał się nietypowy zaprzęg z rzeźbą umierającego konia – był to element akcji Fundacji Viva!, która miała na celu zwrócenie uwagi na cierpienie zwierząt.

Fundacja Viva! już od jakiegoś czasu prowadzi głośne działania, których celem jest likwidacja transportu konnego do Morskiego Oka. Jedną z takich aktywności jest niedawna akcja rzeźbiarki Idy Karkoszki i aktywistki stowarzyszenia Anny Plaszczyk, które na trasie do słynnej atrakcji turystycznej w okolicach Zakopanego ciągnęły zaprzęg z nietypową rzeźba.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Owa rzeźba, zatytułowana „Impuls”, przedstawiała umierającego konia, który ostatkiem sił próbuje się podnieść. Należy ona do serii prac wspomnianej artystki, których celem jest zwrócenie uwagi na przedmiotowe traktowanie zwierząt.

Aktywiści z Fundacji Viva! tym samym za pomocą akcji apelują do władz Tatrzańskiego Parku Narodowego, by wprowadzili zakaz wykorzystywania koni do transportu turystów na trasie do Morskiego Oka.  

zdjęcia: instagram.com/fundacjaviva/ratuj_konie

PS

Marka Żubr wystartowała z wyjątkową akcją, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, Żubr zniknie z puszek i butelek piwa, ustępując miejsca trzem gatunkom: wilkowi, rysiowi i sóweczce. Akcja prowadzona jest we współpracy z WWF.

PS2

W gdańskim ogrodzie zoologicznym pojawił się nowy mieszkaniec, który ma koła zamiast łap – Jaguar E-Pace. Nietypowa akcja stworzona w ramach projektu JaguArt British Automotive Gdańsk zwraca uwagę na to, że gatunek tego dzikiego zwierzęcia zagrożony jest wyginięciem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij