Kampania marketingowa Gang Słodziaków wystartowała

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kampania marketingowa Gang Słodziaków wystartowała

Nastąpił wyczekiwany powrót Gangu Słodziaków. Ich przejście przez magiczny portal do sklepów Biedronki jest wspierane przez szeroko zakrojoną kampanię marketingową, która ruszyła 26 sierpnia br.

W tym roku Słodziaków jest aż 10, a ich rolą jest zachęcanie do czytania i rozwijania wyobraźni. Będzie to tym łatwiejsze, że akcji towarzyszy zupełnie nowa książka o Słodziakach. Przekaz dotyczący znaczenia czytania został podkreślony w kampanii marketingowej sieci. Jest ona prowadzona w stacjach telewizyjnych, radiowych, w prasie, internecie, mediach społecznościowych i sklepach Biedronka. W tym roku sieć uruchomiła także kampanię outdoorową.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kampania teaserowa projektu wystartowała 19 sierpnia – składał się na nią 15-sekundowy spot ,,Coś magicznego zbliża się do Biedronki”, dostępny również na kanale sieci w serwisie YouTube. W kolejnych dniach ruszyły także spoty w radio oraz w sklepach sieci za pośrednictwem systemu dźwiękowego.

Główną kampanię akcji Gang Słodziaków zainicjował 26 sierpnia spot reklamowy. Jest on kontynuacją rozpoczętej w teaserach historii. Jego akcja rozpoczyna się w dziecięcym namiocie rozstawionym w pokoju rodzeństwa. Dzieci, dzięki książce, przenoszą się przez magiczny portal do Słodziakowego Lasu. Wołanie mamy przywołuje je z powrotem do domu, jednak nie jest to koniec opowieści, które przygotowała Biedronka.

Spot trwa 30 sek. Jest emitowany zarówno w głównych stacjach telewizyjnych, takich jak TVP, TVN czy Polsat, jak i kanałach dziecięcych. W odróżnieniu od ubiegłorocznej kampanii, w tym roku rozszerzoną wersję spotu można zobaczyć na kinowych ekranach w Multikinie i Cinema City. Można go też obejrzeć na oficjalnym kanale sieci w serwisie YouTube.

W tym roku sieć uruchomiła też kampanię OOH - bohaterowie historii znajdują się na billboardach umieszczonych w największych miastach Polski, na przystankowych citylightach oraz na miejskich autobusach. Słodziakowe spoty czekają również na podróżnych na ekranach w warszawskim metrze. Gang Słodziaków jest również szeroko promowany w 2916 sklepach Biedronkach w całym kraju na plakatach, flagach i za pośrednictwem kolorowych ekspozytorów w sklepie.

– Co ważne, nasza kampania informuje nie tylko o możliwości włączenia się do zabawy i zbierania Słodziaków, ale też podkreśla rolę wagę codziennego czytania książek dzieciom jako doskonałego sposobu na wspólne spędzanie czasu i pobudzania wyobraźni. Dodatkowo, poza standardowymi elementami przekazu marketingowego, rozszerzyliśmy ją o dodatkowe elementy: Wieczorynki Słodziaków na YouTube, czyli opowiadania o ich przygodach, czytane przez znanych i lubianych aktorów, teledyski oraz aplikację mobilną bogatą w gry i zabawy. Jesteśmy pewni, że będą one stanowiły znakomitą inspirację zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców – powiedziała Dorota Wrotek, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

Koncept akcji Gang Słodziaków i jej realizacja należy do sieci Biedronka, natomiast agencją odpowiedzialną za kreację jest Duda Polska. Część digitalowa kampanii została zrealizowana przez Huta 19 im. Joachima Fersengelda. Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Wavemaker.

Dodatkowe atrakcje w świecie Słodziaków

Już kolejny rok z rzędu świat Słodziaków tętni życiem – oprócz samych maskotek, Biedronka uruchomiła też dedykowaną aplikację mobilną. Umożliwia ona m.in. odtworzenie melodyjek i dźwięków lasów z QR kodów zamieszczonych w książce, opowiadającej o przygodach Gangu. Dodatkowo na kanale sieci na YouTubie można obejrzeć 5 nowych teledysków, w których tym razem rysunkowym bohaterom Gangu w tańcu będą towarzyszyć dzieci. Zamieszczono tam też Wieczorynki, czyli barwne historie o Słodziakach czytane przez znanych aktorów.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij