Kaufland wprowadza torby wielokrotnego użytku

Kaufland wprowadza torby wielokrotnego użytku

Kaufland jest kolejną siecią, która postanowiła zrezygnować z jednorazowych foliówek – teraz zamiast ich dostępne będą torby bawełniane, papierowe i plecionki.

Sieć Kaufland postanowiła wprowadzić przyjazne dla środowiska zamienniki jednorazowych foliówek. Obecnie przy kasach dostępne są wielorazowe torby na zakupy. Wkrótce mają też pojawić się inne zamienniki dla plastikowych reklamówek – wytrzymała, papierowa torba z certyfikatem FSC, torba na ramię, torba bawełniana, ażurowa plecionka oraz duża torba z tworzywa sztucznego w 80% pochodząca z recyklingu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ze sprzedaży zostaną natomiast całkowicie wycofane jednorazowe torebki foliowe.

W niedalekiej przyszłości sieć Kaufland planuje również zrezygnować z jednorazowych, plastikowych sztućców oraz naczyń. Wykonane z tworzywa sztucznego rurki do napojów zostaną natomiast zastąpione tymi z papieru, zaś w ofercie naczyń i sztućców zamienniki będą wykonane m.in. z papieru, bambusa, drewna, a także z trzciny cukrowej.

zdjęcie: depositphotos.com

PS

Z myślą o ograniczeniu zużycia plastiku i promowaniu przyjaznych środowisku nawyków zakupowych, w połowie lipca br. Carrefour wprowadził dla swoich klientów możliwość zakupów produktów na wagę do ich własnych wielorazowych opakowań we wszystkich swoich sklepach w Polsce.

PS2

W 119 sklepach Lidla w Danii zamiast jednorazowych foliówek do dyspozycji klientów będą woreczki wielokrotnego użytku, w które będzie można pakować owoce i warzywa.

PS3

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział, że już od 1 września br. wszystkie foliowe torebki wydawane w sklepach – oprócz tzw. „zrywek” – będą płatne. Klienci zapłacą za nie 25 gr.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij