Ecosia – wyszukiwarka, która sadzi drzewa za korzystanie z niej

Ecosia – wyszukiwarka, która sadzi drzewa za korzystanie z niej

Ecosia to nowa, nietypowa platforma, która działa w podobny sposób, jak Google, lecz pewien jeden szczegół znacznie ją wyróżnia – wyszukiwarka bowiem finansuje sadzenie drzew w zamian za korzystanie z niej.

Twórcy platformy Ecosia postanowili wykorzystać fakt, że każdego dnia miliardy osób na całym świecie korzystają z wyszukiwarek internetowych. Stworzyli więc nowy serwis, z którego korzystanie będzie przynosiło pozytywne dla naszego środowiska skutki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ecosia bowiem swoje dochody czerpie głównie z reklam. W ten sposób pozyskiwane są środki na szczytne cele, w tym przede wszystkim – na sadzenie drzew. Oznacza to, że im więcej użytkowników będzie korzystało z wyszukiwarki, tym więcej nowych drzew zostanie posadzonych.  

Platforma Ecosia udostępnia też użytkownikom swoje dane finansowe. Dzięki temu mamy pewność, gdzie trafiają pieniądze – w lipcu na przykład platforma przekazała 815 378 dolarów na program sadzenia drzew m.in. w Kenii, Peru czy Indonezji.

Co więcej, twórcy wyszukiwarki Ecosia inwestują też w panele słoneczne, dzięki czemu energia wykorzystywana przez ich serwery pochodzi z odnawialnych źródeł energii. 

PS

Władze Filipin wpadły na nietypowy pomysł, by walczyć z wylesieniem państwa i jednocześnie zaangażować młodych ludzi w działanie na korzyść naszego środowiska – teraz, aby otrzymać dyplom za ukończenie szkoły, każdy absolwent podstawówki, szkoły średniej oraz studiów będzie musiał posadzić 10 drzew.

PS2

Akcja podobna do tej z World Record Egg, jednak tym razem to zdjęcie drzewa na Instagramie biło rekordy popularności. Kontekst inicjatywy jest również nieco inny – za każde 10 polubień fotografii, firma tentree posadzi nowe drzewo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij