W Lidlu pojawią się sportowe ubrania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

W Lidlu pojawią się sportowe ubrania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu

Już 12 września br. w sklepach Lidla dostępna będzie kolekcja sportowych ubrań damskich i męskich, które zostały uszyte z tkanin pochodzących z recyklingu.

Zasady bycia eko dotyczą wielu sfer naszego życia. Wiemy, jak ważne jest ograniczenie zużycia plastiku, rezygnacja z podróży samochodem na rzecz transportu publicznego, dokonywanie przemyślanych zakupów, czy redukcja mięsa w codziennej diecie. Istotny wpływ na ekologię mogą mieć również nasze wybory w kwestii mody. Coraz więcej producentów tworzy kolekcje z materiałów pochodzących z recyklingu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ofercie marki Lidl od czwartku 12 września br. pojawią się ubrania sportowe z certyfikatem Global Recycled Standard (GRS), który potwierdza, że w produkcji został wykorzystany materiał pochodzący z recyklingu. 

W sklepach dostępne będą ubrania zarówno dla kobiet i mężczyzn – wszystkie stworzone z poliestru w 100% procentach pochodzącego z recyklingu. Nowa kolekcja Crivit została sprawdzona również pod kątem obecności substancji szkodliwych, jakości wykonania czy poprawnego kroju i dopasowania. 

PS

Popularna marka COS, należąca do grupy H&M, postanowiła dać drugie życie swoim niesprzedanym i zniszczonym ubraniom – w ramach współpracy z organizacją Renewal Workshop firma odnowiła je i stworzyła z nich nową kolekcję.

PS2

Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.

PS3

Modele butów Futurecraft.Loop marki adidas wykonane są z plastiku, który w pełni można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do stworzenia nowej pary obuwia.

PS4

Marka The North Face wpadła na świetny pomysł recyklingowania swoich starych, żółtych namiotów – stworzyła z nich torby oraz plecaki.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij