Monopoly stworzyło żeńską wersję kultowej gry – kobiety zarobią więcej niż mężczyźni

Monopoly stworzyło żeńską wersję kultowej gry – kobiety zarobią więcej niż mężczyźni

Ms. Monopoly – taką nazwę ma nowa wersja kultowej gry, która została stworzona z myślą o płci żeńskiej. W tej edycji kobiety będą miały większe uprawnienia niż mężczyźni.

Firma Hasbro wprowadza na amerykański rynek nową edycję popularnej gry Monopoly, stworzoną z myślą o „przedsiębiorczych i kreatywnych kobietach”. Jednak w przypadku tej wersji, zasady gry uległy pewnej zmianie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Otóż, gracz płci męskiej będzie dostawał 200 dolarów za każdym razem, gdy przekroczy linię startu. Kobiety natomiast za to samo otrzymają 240 dolarów. Ponadto, zamiast stawiania domów w zakupionych miastach, tak jak to było w przypadku standardowej wersji, gracze będą mogli zainwestować swoje środki w wynalazki, które odkryły kobiety – takie jak np. wi-fi czy ciastka z kawałkami czekolady. 

Firma Hasbro nie ukrywa, że w Ms. Monopoly to kobiety mają zarabiać więcej niż mężczyźni – takie hasło widnieje nawet na opakowaniu gry. Jak tłumaczą przedstawiciele marki, ta wersja ma uświadomić społeczeństwo o „istnieniu różnic w wynagrodzeniach, które są krzywdzące w stosunku do kobiet”.

Gra Ms. Monopoly pojawi się na amerykańskim rynku 26 września. Nie wiadomo, czy wejdzie także do Polski.

PS

Amerykański dziennik The New York Times ruszył z nową edycją wielokrotnie nagradzanej kampanii pod hasłem „The Truth”. Tym razem poruszono problem równości płac kobiet i mężczyzn w sporcie.

PS2

Bohaterki takich seriali, jak „Girls” czy „Westworld” pojawiły się na serii plakatów stworzonych przez francuską artystkę Jeanne Detallante na zlecenie HBO z okazji 99. rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety w USA.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij