PGNiG współpracuje z youtuberem Ryanem Socashem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
PGNiG współpracuje z youtuberem Ryanem Socashem

Amerykański dziennikarz Ryan Socash odwiedził główną siedzibę PGNiG w Warszawie, kopalnię gazu Jasionka koło Rzeszowa oraz teren jednego z magazynów gazu. Był także na jednym z odwiertów na Podkarpaciu. Relacja z wizyty ukazała się na prowadzonym przez Ryana kanale Kult America.

Kult America to anglojęzyczny program opowiadający międzynarodowej publiczności o społecznej, historycznej i ekonomicznej ewolucji Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Będąc na Podkarpaciu – jednym z najważniejszych regionów wydobycia gazu ziemnego w Polsce – Ryan Socash miał okazję przyglądać się pracy urządzenia wiertniczego i wiertników. Poznał proces poszukiwania i wydobycia gazu, wyjaśnił na czym polega praca ośrodka odbioru gazu, opowiedział o dystrybucji błękitnego paliwa oraz zasadach działania systemu magazynów gazu. W reportażu „The Legacy of Polish Power”.   jest też rozmowa z Prezesem Zarządu PGNiG SA Piotrem Woźniakiem, który opowiada o rozwoju firmy w związku z dynamicznie wzrastającym zapotrzebowaniem na gaz w Polsce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Poznaliśmy Ryana na jednej z branżowych konferencji, której tematem była współpraca z influencerami. Spodobała nam się konwencja kanału prowadzonego przez Ryana, w którym opowiada on o Polsce. Powstał ciekawy film z unikalnymi zdjęciami obiektów, na które osoby postronne nie mają zwykle wstępu. Byliśmy pod wrażeniem efektów pracy całej ekipy – mówi Agata Samcik, dyrektor departamentu public relations PGNiG SA.

Kult America prezentuje także kopalnię gazu w Jasionce pod Rzeszowem. W „The Legacy of Polish Power” wspomniana jest również historia polskiego przemysłu wydobywczego, a Ryan Socash odwiedza Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Jest to pierwsze miejsce na świecie, w którym rozpoczęto wydobycie ropy naftowej i wielkie świadectwo historii polskiego przemysłu. – Jestem pod olbrzymim wrażeniem, jak potężnym przedsięwzięciem jest działalność PGNiG. Skomplikowanie procesów i procedur, które sprawiają, że w naszych domach pojawia się gaz, budzi szacunek. Wystarczy sobie wyobrazić, że na Podkarpaciu eksplorowane są złoża węglowodorów na głębokości 4,5 kilometra. Czas powstania tych złóż to początki naszej planety – opowiada Ryan Socash, dziennikarz prowadzący Kult America.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij