Disneyland stawia na weganizm – w ofertach restauracji w parkach rozrywki pojawi się ponad 400 wegańskich dań

Disneyland stawia na weganizm – w ofertach restauracji w parkach rozrywki pojawi się ponad 400 wegańskich dań

Już w październiku br. do menu restauracji znajdujących się na terenie amerykańskich Disneylandów wprowadzonych zostanie kilkaset nowych, całkowicie wegańskich potraw.

Amerykańskie parki rozrywki Disneyland postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich wegańskich oraz wegetariańskich klientów i ogłosiły wprowadzenie do wszystkich lokali gastronomicznych ponad 400 nowych pozycji przygotowanych bez mięsa, nabiału, jajek czy też miodu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ofertach restauracji odwiedzający park znajdą m.in. przekąski, dania główne oraz desery, które będą wegańskimi wersjami słynnych potraw, takich jak np. taco, azjatyckich makaronów, czy też sernika.  

Wegańskie potrawy dostępne będą w lokalach znajdujących się na terenie parków The Walt Disney World w Orlando na Florydzie i Disneyland Resort w Anaheim w Kalifornii już od października br. 

PS

KFC prowadzi w Stanach Zjednoczonych testy wegańskich odpowiedników swoich nuggetów i skrzydełek – są one robione bazie słynnych produktów firmy Beyond Meat.

PS2

KFC wprowadził też do swoich restauracji w Wielkiej Brytanii wegańskiego burgera o dość sugestywnej nazwie – „The Imposter”, czyli oszust. Zamiast tradycyjnego kotleta z kurczaka w potrawie znajdzie się tzw. quorn.

PS3

W marcu br. w swoich norweskich sieciach McDonald’s prowadził testy warzywnych nuggetsów.

PS4

Burger King to kolejna sieć fast foodowa, która zdecydowała się wprowadzić do swojego menu ofertę dla wegetarian – już teraz dostępny jest wege burger z serem Halloumi.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij