Coca-Cola stworzyła butelkę z plastiku wyłowionego z morza

Coca-Cola stworzyła butelkę z plastiku wyłowionego z morza

Coca-Cola zaprezentowała niedawno swoją pierwszą butelkę wyprodukowaną z plastiku wyłowionego z Morza Śródziemnego. W przyszłym roku koncern chce wprowadzić ją na szeroką skalę.

Butelka stworzona z recyklingowanego plastiku powstała dzięki innowacyjnej technologii, która przetwarza niskiej jakości surowce w taki sposób, by uzyskane tworzywo spełniało normy opakowania na produkty spożywcze. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach współpracy z firmami Ioniqa Technologies oraz Indorama Ventures koncern Coca-Cola w pierwszej partii stworzył 300 butelek, w których 25% to plastik wyłowiony z Morza Śródziemnego oraz zebrany z okolicznych plaż. 

Co istotne, Coca-Cola chce już w przyszłym roku ruszyć z masową produkcją i wprowadzić owe butelki na szeroką skalę. 

PS

Sieć Lidl Polska zobowiązała się, że do 2025 r. ograniczy zużycie plastiku o 20% w opakowaniach marek własnych, a także zapewnia, że do 2025 r. wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą nadawały się do recyklingu.

PS2

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej pojawiły się pierwsze z dziesięciu recyklomatów. Mieszkańcy Warszawy w zamian za wrzucenie do maszyn pustych butelek bądź puszek, otrzymają punkty wymienne na nagrody – w tym m.in. zniżki na wydarzenia czy napoje.

PS3

W ramach walki z plastikowymi odpadami polski rząd chce wprowadzić obowiązkową kaucję na jednorazowe opakowania i butelki w wysokości 10 gr.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij