Irański serwis streamingowy usunął kobiety z okładek płyt

Irański serwis streamingowy usunął kobiety z okładek płyt

Irański serwis streamingowy Melovaz postanowił nieco „poprawić” okładki niektórych płyt popularnych wokalistek – z albumów zniknęły m.in. wizerunki Lady Gagi, Beyonce czy Katy Perry.

Nie od dziś wiadomo, że irańskie prawo jest bardzo surowe wobec kobiet. Zgodnie z pewnym tamtejszym przepisem, piosenkarki mogą śpiewać tylko i wyłącznie dla kobiet, a ponadto, każda piosenka wykonywana przez przedstawicielkę płci żeńskiej, musi uprzednio być zaakceptowana przez władze kraju. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W związku z tym, irański serwis streamingowy postanowił poprawić okładki niektórych płyt popularnych wokalistek, takich jak Lady Gaga, Lana Del Rey czy Avril Lavigne – ich wizerunki po prostu zniknęły z ich własnych albumów. Rzekomo chodziło o ich wygląd, który właściciele platformy Melovaz uznali za zbyt kontrowersyjny.

zdjęcia: twitter.com/ThatEricAlper 

PS

Wszyscy znają zwrot "Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta". Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii "Highlight the Remarkable" zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

PS2

Kampania promująca nową kolekcję adidas Originals, stworzoną we współpracy z muzykiem Pharrellem Williamsem, jest swego rodzaju hołdem złożonym kobietom. W projekcie wystąpiły m.in. aktywistki i artystki, które reprezentują siłę płci żeńskiej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij