„Begging for Change”: Dominika Kulczyk i CNN pokażą dramat dzieci w Senegalu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Begging for Change”:  Dominika Kulczyk i CNN pokażą dramat dzieci w Senegalu

100 tys. dzieci skazanych na codzienną niewolniczą pracę, poniżenie, bicie i głód. Nielegalne szkoły koraniczne wyzyskujące swoich uczniów, zmuszanych do żebrania na ulicach. Najnowszy film Dominiki Kulczyk realizowany w ramach projektu „CNN Freedom Project” to reportaż z Senegalu.

Legalne i nielegalne szkoły koraniczne 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Położony w zachodniej Afryce Senegal to kraj, w którym 95% mieszkańców wyznaje islam. Powszechną praktyką w tym państwie jest wysyłanie dzieci do szkół religijnych zwanych daaras. Tam, pod opieką marabutów (nauczycieli), uczą się Koranu. Niestety, nie we wszystkich placówkach panują warunki odpowiednie do kształcenia się i rozwoju. Bardzo wiele daaras nie funkcjonuje legalnie, a uczęszczający do nich uczniowie (często pochodzący z wyjątkowo biednych rodzin), zmuszani są do żebrania i niewolniczej pracy dla swoich „nauczycieli”. Ich codziennością jest bicie, poniżanie i wyzysk. Często uciekają i trafiają na ulice, ponieważ nie udaje im się zebrać dziennej sumy, której wymagają od nich marabuci. 

Maison de la Gare 

Obecnie ok. 100 tys. dzieci, przede wszystkim senegalskich chłopców w wieku od 4 do 15 lat, skazanych jest na wykorzystywanie, głód czy spanie na ulicach. Są jednak organizacje, którym los pokrzywdzonych nie jest obojętny. Taką instytucją jest Maison de la Gare, założona przez Issę Kouyate. Od 12 lat pomaga on chłopcom, którzy krzywdzeni są przez marabutów prowadzących nielegalne daaras. To właśnie tę organizację wsparła Kulczyk Foundation, przekazując jej środki m.in. na zakup samochodu terenowego, którym wolontariusze przewożą do bezpiecznego schronienia dzieci znalezione na ulicy podczas nocnych patroli. W 2016 roku Issa Kouyate został wyróżniony przez Departament Stanu USA tytułem Bohatera na rzecz walki z handlem ludźmi. Będzie on jednym z bohaterów reportażu zrealizowanego przez Dominikę Kulczyk i CNN International.

„Begging for Change”

To już trzeci wspólny film CNN, Dominiki Kulczyk i Kulczyk Foundation z cyklu „CNN Freedom Project”. Najnowszy odcinek serii pokazuje niezwykle trudne warunki życia senegalskich dzieci – codziennie wysyłanych przez marabutów na ulice, aby żebrać o pieniądze i jedzenie. Zobaczymy, jak wyglądają nielegalne daaras – nierzadko działające w budynkach bez dachów, w miejscach pełnych śmieci. Issa Kouyate razem z Dominiką Kulczyk będą szukać dzieci, które nie zebrawszy odpowiedniej sumy dla marabuta, zmuszone są do spania na ulicach senegalskiego miasta Saint-Louis. Seria dokumentów realizowanych w ramach „Freedom Project” porusza niezwykle ważny temat, jakim jest współczesne niewolnictwo. Wcześniej Dominika Kulczyk razem z ekipą CNN International odwiedziła Ghanę i Bangladesz. Senegal jest kolejnym państwem, gdzie zjawisko to jest powszechne i dotyka najsłabszej grupy, czyli dzieci. 

Kulczyk Foundation pomoże organizacji Maison de la Gare stworzyć szkołę z internatem dla dziewczynek i chłopców. W tym miejscu dzieci będą mogły uczyć się w godnych i bezpiecznych warunkach. 

Premiera filmu na antenie CNN International w sobotę 9 listopada, o godz. 8:30 (rano) czasu środkowoeuropejskiego. Tego samego dnia reportaż zostanie wyemitowany także o 23:30 czasu środkowoeuropejskiego. Kolejne emisje w dniach: 10, 11 i 14 listopada.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij