Heineken zastępuje plastik tekturą w wielopakach piwa

Heineken zastępuje plastik tekturą w wielopakach piwa

Heineken to kolejny popularny producent piwa, który postanowił zminimalizować ilość wykorzystywanego plastiku. Teraz wielopaki piwa nie będą sprzedawane w foliowych opakowaniach, a tekturowych, które będzie można poddać recyklingowi.

Na świetne alternatywy dla plastikowych opakowań do wielopaków piwa wpadły już marki Corona i Carlsberg. Ten pierwszy brand zaczął projektować puszki w taki sposób, by móc je połączyć, nie wykorzystując przy tym dodatkowej folii plastikowej. Natomiast Carlsberg wprowadził rozwiązanie Snap Pack, które skleja puszki ze sobą za pomocą kropli specjalnego kleju. Teraz marka Heineken postanowiła zminimalizować ilość wykorzystywanego plastiku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Już od kwietnia 2020 roku piwa w wielopakach nie będą sprzedawane w plastikowych opakowaniach, a tych tekturowych, które można poddać recyklingowi. Jak podaje „The Guardian”, holenderski producent piwa zainwestował ok. 22 mln funtów w nowe technologie, a także specjalne zakłady produkcyjne, w których wytwarzane będą nowe opakowania.

W pierwszej kolejności w tekturowych wielopakach pojawią się piwa Heineken, Foster's i Kronenbourg, a następnie pozostałe marki producenta.

zdjęcie: depositphotos.com

PS

Marka Carlsberg zaprezentowała dwa nowe prototypy butelki Green Fibre Bottle, wykonanej z włókien pozyskiwanych z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Ekologiczne opakowania na piwo zostaną teraz poddane testom, by sprawdzić czy np. chronią one piwo przed utratą jakości.

PS2

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.

PS3

Projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij