Fit Pack: Corona wprowadzi alternatywę dla plastikowych folii w sześciopakach piwa

Fit Pack: Corona wprowadzi alternatywę dla plastikowych folii w sześciopakach piwa
Zamiast wykorzystywać biodegradowalne opakowania do sześciopaków piwa, Corona poszła o krok dalej i postanowiła zaprojektować puszki w taki sposób, by móc je połączyć, nie wykorzystując przy tym dodatkowej folii plastikowej. Rozwiązanie to nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest w fazie testowej.
O autorze
1 min czytania 2019-06-26

We wrześniu 2018 roku Grupa Carlsberg wprowadziła rozwiązanie Snap Pack, które zastąpiło plastikową folię używaną do owijania wielopaków piwa. Teraz na podobny pomysł wpadła marka Corona, która postanowiła w taki sposób projektować puszki do napoju alkoholowego, by móc je złączyć w pionie. 

Owe rozwiązanie nosi nazwę Fit Pack i obecnie jest testowane w Meksyku. Firma jednak w niedalekiej przyszłości chce zacząć stosować je również na globalną skalę. Co więcej, Corona zapowiedziała, że nie opatentuje swojego rozwiązania, tylko udostępni je również innym producentom, by i oni mogli zaprzestać korzystania z plastikowych folii do owijania wielopaków piwa. 

Rozwiązanie Fit Pack powstało we współpracy z agencją Leo Burnett Mexico i otrzymało nominację w kategorii Innovations podczas Cannes Lions 2019.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Polska projektanta Róża Rutkowska stworzyła alternatywę dla plastikowych opakowań– tkaninę z grzyba kombucha, w którą można pakować żywność, tym samym przedłużając jej termin ważności.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Popularna warszawska kawiarnia Stor cafe na sezon letni otworzyła swój drugi lokal przy ul. Brackiej 18. To właśnie tam klientom oferowane są wielorazowe kubki na wynos i lniane serwetki do pakowania kanapek.

PS3

Projekt ekologicznego opakowania greckiego projektanta George’a Bosnasa składa się w głównej mierze z nasion. Po zużyciu pudełka można je posadzić w doniczce, by w ciągu kilkunastu dni wyrosła z niego roślina.

PS4

Tajlandzki supermarket Rimping oferuje swoim klientom produkty zapakowane w liście bananowca. W ten sposób firma chce ograniczyć wykorzystywanie plastiku.