Poduszkowa akcja JYSK na rzecz przebywających w szpitalach dzieci

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Poduszkowa akcja JYSK na rzecz przebywających w szpitalach dzieci

Już po raz 9. JYSK rusza z akcją Poduszka dla Maluszka. Od 11 do 22 listopada br. w całej Polsce przeprowadzona zostanie zbiórka, z której zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów dziecięcych oraz zakup kolorowych poduszek dla przebywających w szpitalach dzieci.

„Poduszka dla maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana przez stowarzyszenie SPLOT. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby kolorowych poduszek dla maluchów w szpitalach, a także – zgromadzenie środków finansowych na doposażenie placówek medycznych. JYSK – jako główny partner – aktywnie angażuje się w te działania, organizując we wszystkich sklepach zbiórkę pieniędzy i wspierając akcję organizacyjnie. W ubiegłym roku do puszek klienci JYSK wpłacili ponad 70 tys zł.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akcja Poduszka dla Maluszka to przede wszystkim uśmiechy na twarzach dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Kolorowa poduszka, którą podczas wizyty w szpitalu otrzymują mali pacjenci jest dla nich wielką radością i z pewnością umileniem pobytu.

– Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci. Jeżeli mają możliwość zabawy, dostają prezenty to szpital nie kojarzy im się tylko z bólem, ale również z czymś przyjemnym. Dla nas to łatwiejsze ich leczenie – mówi Bożena Ubik-Wróbel ordynatorka oddziału dziecięcego w szpitalu w Oświęcimiu.

Szczególną atrakcją jest poduszkowy korowód św. Mikołaja, czyli odwiedziny dzieci w szpitalach w Polsce. Korowód tworzą przedstawiciele „Poduszki dla Maluszka” oraz pracownicy – wolontariusze JYSK. W tym roku w akcję zaangażuje się także Zarząd JYSK Polska, odwiedzając pod koniec grudnia dzieci w jednym z trójmiejskich szpitali.

Drugim równie ważnym celem zbiórki jest doposażenie oddziałów dziecięcych i ich metamorfoza. Większość zebranych środków przeznaczanych jest na wyposażenie szpitali w niezbędny sprzęt i wyposażenie, w zależności od zapotrzebowania.

– W ubiegłym roku byliśmy w Chrzanowie, gdzie zakupiliśmy nowe meble do świetlicy, bo stare pamiętały lata 80-dziesiąte, pomogliśmy przenieść pokój pielęgniarek do większego pomieszczenia, a szpitalne sale wyposażyliśmy w nowe krzesła, pościele i koce. Poprawiło to komfort pracy pielęgniarek i lekarzy – mówi Rafał Andreas, kierownik sklepu JYSK w Katowicach i organizator akcji.

Tegoroczna edycja odbędzie się między 11 listopada a 22 grudnia we wszystkich sklepach JYSK, zbiórka będzie także prowadzona on-line na profilu Poduszka dla Maluszka.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij