Biurowy #GretaThunbergChallenge, czyli jak pracownicy ograniczają zużycie plastiku

Biurowy #GretaThunbergChallenge, czyli jak pracownicy ograniczają zużycie plastiku

Na Twitterze furorę robi tzw. biurowy challenge z Gretą Thunberg – w ramach akcji obok plastikowych sztućców i kubków ustawiane są zdjęcia młodej aktywistki, które mają zmusić pracowników do dwukrotnego zastanowienia się nad użyciem tych jednorazowych przedmiotów.

Greta Thunberg to niewątpliwie głos młodego pokolenia, które nie jest obojętne na kwestie związane z ochroną naszego środowiska. Młoda aktywistka niedawno wzbudziła jeszcze większe zainteresowanie swoją osobą przez emocjonalne wystąpienie podczas szczytu klimatycznego ONZ – w swoim przemówieniu Szwedka zwracała się bezpośrednio do światowych liderów słowami „Jak śmiesz” i wytykała im brak jakichkolwiek działań, które mogłyby zapobiec m.in. globalnemu ociepleniu. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zainspirowani jej osobą pracownicy pewnej izraelskiej firmy postanowili zapoczątkować w swoim biurze tzw. #GretaThunbergChallenge – w jego ramach tuż obok plastikowych sztućców i kubków pojawiły się zdjęcia młodej aktywistki, które mają za zadanie zmusić pracowników do dwukrotnego zastanowienia się nad użyciem tych jednorazowych przedmiotów. 

Zdjęcia złowrogo spoglądającej na plastikowe naczynia aktywistki viralowo podbiły Twittera, zachęcając tym samym inne firmy do podjęcia się wyzwania. 

zdjęcia: twitter.com/AllisonKSommer

PS

W sierpniu br. francuskie media społecznościowe podbiła akcja #FillTheBottle, która polegała na zbieraniu do butelki znajdujących się w przestrzeni publicznej niedopałków. Inicjatywa miała też na celu zwrócenie uwagi na problem odpadów zanieczyszczających nasze środowisko.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij