Wizerunek Warszawy na banknocie euro

Wizerunek Warszawy na banknocie euro

Słynny warszawski Plac Zamkowy trafił na polski banknot euro. Nie oznacza to jednak, że Polska wchodzi w nowy system monetarny – jest to bowiem kolekcjonerski banknot o nominale 0 euro.

Kolekcjonerski banknot euro trafi do sprzedaży już 24 listopada br. Zostanie umieszczony na nim wizerunek Warszawy, a dokładniej – słynnego Placu Zamkowego na starym mieście. Mimo że banknot ma jedynie wartość kolekcjonerską, to wyposażono go we wszystkie zabezpieczenia, które posiadają zwykłe euro – hologram, znak wodny, elementy ochronne UV, a także charakterystyczny mikrodruk.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Banknot będzie można kupić m.in. podczas IV Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej za 15 złotych. Ale trzeba się spieszyć, bo do sprzedaży trafi zaledwie 5 tys. egzemplarzy.

Euro Souvernir, bo taką nazwę nosi kolekcjonerski banknot, został wydany już w wielu krajach Europy – po raz pierwszy we Francji w 2015 roku. 

PS

W październiku 2018 roku Google nawiązał współpracę z Rosie Rios, 43. Skarbnikiem Stanów Zjednoczonych, by za pomocą aplikacji Notable Women, z wykorzystaniem Augmented Reality, wpływowe i godne uwagi kobiety znalazły się na amerykańskich banknotach.

PS2

Pod koniec września 2018 roku ruszyła nowa kampania Banku BGŻ BNP Paribas pod hasłem „Nic się nie dzieje bez kobiet… i bez pieniędzy”. Jej celem jest wywołanie szerokiej dyskusji na temat roli kobiet i ich rosnącej odpowiedzialności w życiu społecznym i zawodowym, a także inspirowanie do zmian w codziennym życiu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij