Make Friday Green Again: Francuskie marki rezygnują z Black Friday z uwagi na środowisko

Make Friday Green Again: Francuskie marki rezygnują z Black Friday z uwagi na środowisko

Francuskie marki postanowiły w tym roku powiedzieć stop wyprzedażowemu szaleństwu, jakie odbędzie się podczas Czarnego Piątku. Ponad 450 brandów włączyło się w inicjatywę „Make Friday Green Again”, która zwraca uwagę na negatywne dla środowiska skutki związane z tym świętem.

Pomysłodawcą inicjatywy „Make Friday Green Again” jest założyciel francuskiej marki FAGUO, która stawia na zrównoważoną modę. Akcję ostatecznie wsparło ponad 450 brandów, które ogłosiły, że w tym roku rezygnują z organizowania wyprzedażowego szaleństwa, jakim jest Czarny Piątek. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dlaczego? Otóż, brandy zaangażowane w inicjatywę zwracają uwagę na to, że w dniu tego święta konsumenci kupują o wiele za dużo rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebują. Ostatecznie z połowy zakupionych produktów nigdy nie skorzystają, a następnie – pozbędą się ich. A takie zachowanie negatywnie wpływa na nasze środowisko, powodując m.in. zmiany klimatyczne.

Marki zaangażowane w akcję zachęcają więc, by 29 listopada, kiedy odbędzie się Czarny Piątek, konsumenci nie skorzystali z wyprzedażowych ofert, tylko poświęcili czas na przeanalizowanie, jakie rzeczy, które posiadają, można albo naprawić, albo oddać komuś innemu, albo nawet poddać recyklingowi.

Jeśli zaś chodzi o polski rynek, to butik Slow Concept Store, znajdujący się w warszawskiej Promenadzie, podjął podobną decyzję o rezygnacji z Czarnego Piątku. 

PS

W ubiegłym roku z okazji Czarnego Piątku IKEA zwracała uwagę na ilość oraz wartość posiadanych przez nas już przedmiotów. W tym celu marka stworzyła kolekcję „Przyda się”, która przypominała o rzeczach odłożonych i zapomnianych, bo może „kiedyś się przydadzą”.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij