W hiszpańskim sklepie Nestlé płatności dokonuje się twarzą

W hiszpańskim sklepie Nestlé płatności dokonuje się twarzą

Hiszpański sklep Nestlé postanowił wprowadzić innowacyjne rozwiązanie opracowane przez startup Payment Innovation Hub – dzięki niemu za zakupy można zapłacić skanem swojej twarzy.

Zdarza Wam się zapomnieć portfela, a co za tym idzie – karty płatniczej? Owszem, zawsze jeszcze pozostają płatności telefonem, które są coraz popularniejsze, ale co w sytuacji, gdy telefon też gdzieś się zawieruszy? Świetne rozwiązanie ma ma na to hiszpański sklep marki Nestlé. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Otóż za zakupy można tam zapłacić… twarzą. A dokładniej – skanem twarzy. System płatności za pomocą rozpoznawania twarzy został opracowany przez startup Payment Innovation Hub, w skład którego wchodzą CaixaBank, Global Payments, Visa, Samsung i Arval. 

Jak to dokładnie działa? Przed pierwszymi zakupami klient musi zarejestrować się w specjalnej aplikacji Face to Pay Market – tam podaje swoje dane osobowe, podpina kartę płatniczą, a także wykonuje zdjęcie swojej twarzy. Następnym krokiem są po prostu zakupy, za które można zapłacić twarzą ;). 

Wcześniej podobne rozwiązanie zostało wprowadzone także w restauracjach sieci Vienna w Barcelonie. CaixaBank wykorzystuje też system rozpoznawania twarzy do wypłat gotówki z bankomatów w niektórych hiszpańskich miastach.

PS

Z roku na rok coraz chętniej sięgamy po rozwiązania, które zastępują tradycyjne gotówkowe transakcje – wynika z raportu „Płatności Cyfrowe 2019” Izby Gospodarki Elektronicznej, przygotowywanego przez serwis GoMobi.pl na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute.

PS2

Emirates ponownie sięgają po najnowsze technologie – jako pierwsze linie lotnicze spoza Stanów Zjednoczonych otrzymały właśnie od amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic (CBP) pozwolenie na identyfikację biometryczną pasażerów przed wejściem na pokład.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij