Nowy serwis transakcyjny dla Banku Pekao S.A.

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowy serwis transakcyjny dla Banku Pekao S.A.

Agencja K2 zaprojektowała serwis transakcyjny i maklerski dla Pekao. Powstanie nowego systemu bankowości elektronicznej jest jednym z kluczowych elementów programu cyfrowej transformacji banku.

Głównym założeniem projektu było stworzenie platformy omnichannel, która pozwoli korzystać z usług banku za pośrednictwem jednego serwisu – bez względu na to, czy jest on używany na komputerze, smartfonie czy w placówce.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dla zachowania spójności estetycznej wielokanałowego rozwiązania, agencja K2 przygotowała zbiór zasad i elementów, definiujących wygląd aplikacji i innych produktów cyfrowych.

Dodatkowym benefitem nowego serwisu jest rozbudowana aplikacja, służąca analizie danych finansowych klienta, która ułatwia zarządzanie domowymi finansami. Zbudowana jest w oparciu o płytką nawigację, umożliwiającą szybkie odnalezienie kluczowych funkcjonalności. Użytkownicy będą mogli analizować wydatki i przychody w podziale na kategorie nie tylko w ramach kont w Banku Pekao, ale również - dzięki dostosowaniu do dyrektywy PSD2 – zintegrować dane z kont w innych bankach.

Nowością w serwisie Pekao jest responsywność. Użytkownicy będą mogli wygodnie korzystać z bankowości on-line również na smartfonach – bez utraty dostępu do jego funkcjonalności.

Projekt został przeprowadzony w podejściu user-centered design: podczas procesu projektowego przeprowadzone zostały cztery rundy badań użyteczności, które pozwoliły na zweryfikowanie założeń projektu z prawdziwymi użytkownikami na etapie projektowania i wdrożenia.

K2 jest również autorem projektu poprzedniego serwisu transakcyjnego Banku Pekao, który powstał w 2009 roku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij