Anna Cieślak w ramach akcji czyta dzieciom chorym na nowotwór

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Anna Cieślak w ramach akcji czyta dzieciom chorym na nowotwór

Tuż przed Mikołajkami Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową zorganizowała spotkanie w Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka z okazji promocji książki „Księżycowy Kot”, autorstwa Andrzeja Czuby. Małych pacjentów do magicznego świata baśni wprowadziła Anna Cieślak.

„Księżycowy Kot” to opowieść o chorej na nowotwór dziewczynce, która zaprzyjaźnia się z tytułowym kotem i razem rozpoczynają poszukiwania zaginionego zdrówka. Anna Cieślak nagrała bajkę także w formie audiobooka, który już niedługo będzie dostępny za darmo w Internecie na fundacyjnym kanale na YouTubie oraz platformach audiobookowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Podczas spotkania w klinice, aktorka przeczytała dzieciom kilka rozdziałów książki. Mali słuchacze reagowali bardzo żywiołowo, niektórzy rozpoznali głos Anny z filmu „Kraina lodu”. Anna Cieślak ma przecież ogromne doświadczenie w dubbingu i potrafi swoim głosem malować naprawdę piękne obrazy. Nawet obecni na spotkaniu rodzice maluchów słuchali z przyjemnością historii napisanej przez Andrzeja Czubę.

Po czytaniu aktorka, wraz z autorem książki, odwiedzili w salach pacjentów, którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie i podarowali każdemu dziecku egzemplarz „Księżycowego Kota”. Był też czas na zdjęcia, uściski i wzruszające rozmowy.

– Każdy z nas znalazł się chociaż raz w życiu w sytuacji, kiedy czuł się bezradny, tracił wiarę. Wszyscy wiemy co znaczy słabość, niemoc, cierpienie. Dlatego trzeba wysyłać dobro, bo ono się nie zatrzymuje i pomaga oswoić strach przed bólem i cierpieniem. Te dzieci każdego dnia walczą, żeby być, żeby żyć. Mali pacjenci i ich rodzice potrzebują naszego wsparcia. Chociaż po spotkaniu w klinice, mam wrażenie, że ich siły są nieskończone. Ich uśmiech ma taką siłę jakby rodziła się gwiazda – mówi Anna Cieślak.

Aktorka z dużym entuzjazmem włącza się w pomoc małym pacjentom, bez wahania zgodziła się wziąć udział w projekcie Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową i nagrała audiobooka.

– Andrzej napisał i podarował nam cudną książkę, a Ania włożyła całe swoje serce w przeczytanie tego tekstu. Chciałam też podkreślić, że w ten projekt zaangażowało się charytatywnie wiele osób i wszystkim ogromnie za to dziękuję! Audiobook to nasz świąteczny prezent dla dzieci – nie kryje radości Emilia Kotarska, członek zarządu Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij