Podaruj, jeśli możesz. Weź, jeśli chcesz – ruszyła akcja kawiarni Stary Piernik z myślą o potrzebujących

Podaruj, jeśli możesz. Weź, jeśli chcesz – ruszyła akcja kawiarni Stary Piernik z myślą o potrzebujących

Na początku grudnia br. w rzeszowskiej kawiarni Stary Piernik ruszyła świąteczna akcja pod hasłem „Podaruj, jeśli możesz. Weź, jeśli chcesz” – polega ona na kupieniu sobie wybranego napoju lub dania oraz drugiego na osobny paragon dla osoby potrzebującej, głodnej, której nie stać na ciepły posiłek.

W ramach akcji do 31 grudnia br. klienci kawiarni mogą kupić ciepły posiłek lub napój dla potrzebującego, a następnie zawiesić paragon na specjalnie przeznaczonej do tego tablicy w lokalu – innymi słowy, podzielić się dobrocią z osobą, która tego potrzebuje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wszystkie „zawieszone posiłki” w formie przyczepionych paragonów znajdują się na specjalnej tablicy, do której w każdym momencie można podejść i skorzystać z ciepłego obiadu, herbaty, kawy lub ciasta.

– Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie oraz pozytywny odzew wśród Rzeszowiaków. Do tej pory zostało już sprzedane kilkanaście posiłków – mówi Anna Guzek, manager kawiarni Stary Piernik.

PS

W kilku miejscach w Polsce pojawiły się wieszaki, które są częścią inicjatywy „Wymiana Ciepła”. Ideą akcji jest zachęcenie społeczeństwa do zostawiania tam swoich nieużywanych już ubrań, które następnie zostaną wykorzystane przez osoby potrzebujące.

PS2

W Gdańsku w okresie zimowym jeździ tzw. „Autobus SOS”, który pomaga osobom bezdomnym. W ramach akcji osoby potrzebujące otrzymują ciepłą odzież i posiłki, pomoc medyczną i dowóz do noclegowni przy ulicy Mostowej w Gdańsku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij