Używane na prezent – obciach czy nowy trend? Aż 30% Polaków szuka upominków na OLX

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Używane na prezent – obciach czy nowy trend? Aż 30% Polaków szuka upominków na OLX

Zachęty do odpowiedzialnej konsumpcji i myślenia o środowisku wybrzmiewają coraz głośniej, a zero waste i less waste można śmiało uznać za trend roku 2019. Przy pomocy firmy Danae serwis OLX postanowił sprawdzić, czy ta sama moda obowiązuje, kiedy idzie o świąteczne upominki.

W drugim tygodniu grudnia, a więc w czasie, gdy szał świątecznych zakupów ogarnia cały kraj, OLX zapytało Polaków*, czy podarowaliby komuś rzecz z drugiej ręki. Aż 35% odpowiedziało twierdząco. Okazuje się, że im młodsi respondenci, tym mniejszy obciach w re-giftingu. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prezentów pod choinkę w serwisie OLX szuka aż 30% Polaków. Zapytani o to, co najlepiej nadaje się na taki podarunek najczęściej wskazują na książki (42%), dzieła sztuki oraz biżuterię (po 34%) i płyty winylowe (30%). Co zaskakujące, w pierwszej piątce znalazł się również samochód (32%).

Za najmniej taktowne uważamy obdarowanie kogoś używanym ubraniem, perfumami, sprzętem audio i… hulajnogą. Listę zamykają artykuły gamingowe (pady, kierownice, joysticki), na które wskazało zaledwie 10% badanych. To może dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak chętnie wskazywano przyznawano, że używany sprzęt elektroniczny to dobry pomysł na prezent.

*Badanie techniką CAWI zrealizowane zostało przez firmę Danae sp. z o.o. na zlecenie OLX na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków (N=1022) w dniach 6-10 grudnia 2019 roku

OLX zapytało* użytkowników również o to, czy zdarzyło im się otrzymać nietrafiony prezent. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Danae na zlecenie serwisu OLX, przykra niespodzianka pod choinką spotkała ponad 60% z nas. Co więcej, we wszystkich przypadkach Gwiazdor pomylił zamówienie więcej niż raz.

Najbardziej nietrafionymi podarunkami okazują się ubrania, kosmetyki, skarpety i elektronika. Co ciekawe, rozczarowanie prezentami jest różne w zależności od płci. Panów częściej rozczarowuje znaleziona pod choinką elektronika, panie – kosmetyki i biżuteria.

Na szczęście aż 50% uważa, ze odsprzedaż nietrafionego prezentu nie jest złym pomysłem i chętnie wystawia go na OLXie.

*Badanie techniką CAWI zrealizowane zostało przez firmę Danae sp. z o.o. na zlecenie OLX na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków (N=1022) w dniach 6-10 grudnia 2019 roku

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij