Wyjątkowe spotkanie dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych z Andrzejem Sewerynem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wyjątkowe spotkanie dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych z Andrzejem Sewerynem

18 grudnia br. w Teatrze Polskim odbyło się wyjątkowe spotkanie podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych z Andrzejem Sewerynem. Dzieci przyjechały z Wioski SOS w Kraśniku, żeby na scenie kameralnej wystawić jasełka i poczuć się jak prawdziwi aktorzy.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi obecnie kampanię Świąteczną pod hasłem „Święta to czas (u)dawania”, której celem jest zapewnienie rodzinnych świąt opuszczonym i osieroconym dzieciom oraz rodzinom znajdującym się w kryzysowej sytuacji. W tym roku do wsparcia akcji Stowarzyszenie zaprosiło Tomasza Kota oraz Annę Dereszowską, Katarzynę Zielińską, Andrzeja Seweryna i Sebastiana Stankiewicza. Tak powstało Świąteczne SOS - wyjątkowa seria filmów w formie lekcji aktorskich dla dzieci, które nie miały szansy przekonać się czym są święta spędzone w gronie rodziny. W ten nietypowy sposób Stowarzyszenie zwraca uwagę na ich trudną sytuację i apeluje o świąteczną pomoc. Kampania podnosi również ważny problem społeczny – czy święta we współczesnym świecie stały się czasem udawania?

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach prowadzonej kampanii oraz dzięki wsparciu Andrzeja Seweryna i Teatru Polskiego udało się zorganizować wyjątkowe warsztaty aktorskie dla dzieci z Wioski SOS w Kraśniku. Młodzi aktorzy mieli okazję zwiedzić kulisy Teatru Polskiego, ale przede wszystkim otrzymali szansę zaprezentowania swojego talentu aktorskiego przed legendarnym aktorem i reżyserem. Po obejrzeniu jasełek Andrzej Seweryn poprowadził dla nich warsztaty oraz udzielił cennych wskazówek z tajników swojej pracy.

– To co chcę Wam powiedzieć, to, że niepotrzebnie jesteście nieśmiali, ponieważ każdy z Was jest wielką wartością, każdy z Was ma świat, który jest jedyny na świecie. Niepowtarzalny – mówił Andrzej Seweryn do dzieci zaczynając warsztaty.

– My byśmy chcieli żeby dzieci były najspokojniejsze, jak tylko się da, żeby spędziły ten czas w harmonii. To, że ktoś udaje, nie oznacza, że czegoś nie odczuwa, to, że ktoś nie udaje nie oznacza w cale, że jest to prawdą co mówi. Jestem bardzo wdzięczny organizatorom, tego spotkania za kontakt z ta młodzieżą, my zbyt często zapominamy o świecie, który nie jest naszym światem, a powinniśmy robić tyle dobrego dla tego świata ile się tylko da – Andrzej Seweryn dodał również komentując kampanię i wyjątkowe spotkanie z dziećmi

Praca z dziećmi na scenie jest też elementem terapeutycznym

– Udział w zajęciach teatralnych przynosi dzieciom wiele korzyści psychologicznych - mogą one wpłynąć na jakość postrzegania siebie, samoocenę oraz poczucie własnej wartości. Wcielanie się w rolę, próba zrozumienia perspektywy innych osób pomaga dziecku rozwijać empatię. Wniesienie wkładu do wysiłku całej grupy pozwala dziecku poczuć przynależność, dumę z własnych osiągnięć i docenienie przez inne osoby – tłumaczy Aleksandra Sikorska, psycholog ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij