Pies to nie prezent: Białostockie schronisko wstrzymało adopcję szczeniąt w okresie świątecznym

Pies to nie prezent: Białostockie schronisko wstrzymało adopcję szczeniąt w okresie świątecznym

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku w ramach akcji „Pies to nie prezent” postanowiło wstrzymać adopcję szczeniąt w okresie świątecznym, by zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że adopcja powinna być przemyślaną i odpowiedzialną decyzją.

W ubiegłym roku PETA mówiła o tym w swojej świątecznej kampanii, teraz zaś białostockie schronisko dla zwierząt postanowiło powiedzieć „stop!” nieprzemyślanym adopcjom szczeniąt w okresie świątecznym i włączyło się do akcji „Pies to nie prezent”. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W ramach inicjatywy placówka wstrzymała adopcję szczeniąt do 10 stycznia 2020 roku. Takie działanie ma na celu zwrócenie uwagi, że żywa istota nie może być prezentem, który po krótkim okresie fascynacji można „rzucić w kąt”, zaś sama adopcja powinna być przemyślaną i odpowiedzialną decyzją.

PS

9 grudnia br. wystartowała 12. edycja akcji „Nakarm Psa z OLX”. Użytkownicy serwisu dzięki swojemu zaangażowaniu po raz kolejny niosą pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom schronisk.

PS2

Mimo rosnącej świadomości społecznej, w schroniskach wciąż przybywa bezdomnych zwierząt. Aby zwrócić uwagę na los porzuconych czworonogów Fundacja Azylu pod Psim Aniołem oraz Browar NOOK umieścili psy poszukujące domu na butelkach piwa.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij