EkoWoman – Ada Fijał, Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg nawołują do walki o ochronę środowiska

Zmienimy Świat

dołącz do akcji

EkoWoman – Ada Fijał, Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg nawołują do walki o ochronę środowiska

Ruszyła akcja pod hasłem „EkoWoman”, w ramach której znani polscy artyści zjednoczyli siły i wystąpili w teledysku przedstawiającym postapokaliptyczną wizję Warszawy, by zwiększać świadomość o zmianach klimatycznych i nawoływać do bycia eko.

Współczesny świat pogrążony jest w konsumpcji. Tymczasem rzeki wysychają, do mórz i oceanów trafiają biogeny działające destrukcyjnie na środowisko. Zalewa nas fala plastiku, smogu, topnieją lodowce, a ludzkość zdaje się bagatelizować te zagrożenia. Projekt EkoWoman, ma zwrócić uwagę odbiorców na to, co czeka naszą planetę, jeśli nie zaczniemy dbać o ekologię. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

EkoWoman to postać superbohaterki, w którą wcieliła się Ada Fijał. Inspiracją do stworzenia ekologicznego manifestu była baśń napisana przez znanego warszawskiego dramatopisarza – Michała Walczaka, w której również pojawia się postać współczesnej superbohaterki. Artystka, która jest również pomysłodawcą projektu, postanowiła zwrócić uwagę swoich fanów na zagrożenia przyszłości, jakie niesie za sobą bezrefleksyjne życie i brak zrozumienia dla procesów, których jesteśmy częścią, niezależnie w jakiej części Ziemi żyjemy. 

– Lekcje jak segregować śmieci, wyłączać światło gdy jest niepotrzebnie zapalone, czy zakręcać wodę w trakcie mycia zębów, powinniśmy mieć już dawno zaliczone na „sześć” i w wpisane w codzienną rutynę. Przed nami czas, świadomych wyrzeczeń i zmian które wprowadzić mogą tylko rządzący tym światem, a skoro my ich wybieramy to dajmy im siłę do ich wprowadzania. Tu nie ma alternatywy. To też nie problem odległych pokoleń tylko nasz i naszych dzieci. Tropikalne noce w Polsce to nie powód do radości. Wzrost skrajnych, gwałtownych zjawisk pogodowych na całym świecie to nie wymysł, to się dzieje na naszych oczach. Ale żeby zdążyć przerwać tę spiralę nie możemy mieć ich zamkniętych. Otwórzmy oczy!” – mówi Ada Fijał.

Autorem tekstu do utworu JUTRO jest Michał Walczak, a za stronę muzyczną odpowiada Andrzej Izdebski. Singiel – wraz z oficjalnym klipem – jest już dostępny na YouTubie. Teledysk ma wywołać u odbiorców refleksje dotyczące ich codziennych nawyków i w efekcie przyczynić się do ich zmiany.

Wideoklip do utworu współtworzyło polskie studio postprodukcyjne Platige Image. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Hubert Patynowski, uznany już twórca młodego pokolenia, zwycięzca Konkursu Młodego Kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autorem zdjęć jest Hasenien Dousery. 

PS

2019 rok niewątpliwie przebiegał pod hasłem ekologii. Nic więc dziwnego, że wiele popularnych marek wprowadziło w ostatnich miesiącach wiele ciekawych rozwiązań, które mają za zadanie przyczynić się do poprawy naszego środowiska. Przedstawiamy te najciekawsze.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij