Rekordowa liczba zgłoszeń do 7. edycji konkursu Papaya Young Directors

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rekordowa liczba zgłoszeń do 7. edycji konkursu Papaya Young Directors

Zakończył się pierwszy etap konkursu Papaya Young Directors organizowanego przez Papaya Films. Zgłoszono ponad 1500 pomysłów, które mają szansę na realizację. Wielu nowych uczestników to twórcy z m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Ukrainy oraz Hiszpanii.

Prace zgłaszano w trzech kategoriach: Branded Stories (kategoria reklamowa), Music Stories (teledyski) oraz Instagram Stories (filmy w pionowym formacie). 7. edycję konkursu wspierają marki: Coca-cola, Durex, Decathlon, Rossmann, DPD, PZU, Tyskie, Allegro, oraz wytwórnia muzyczna Kayax będąca partnerem kategorii Music Stories. Nad jakością filmów zgłoszonych do debiutującej w tym roku kategorii – Instagram Stories, czuwa Facebook.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do rywalizacji zgłosiły się ekipy z m.in. Polski, Niemiec, Francji, Hiszpanii oraz Brazylii i Stanów Zjednoczonych.

– Konkurs promowaliśmy w całej Europie, gdzie przeprowadziliśmy liczne spotkania w szkołach, a także na festiwalach, na których pokazywaliśmy nasze najlepsze produkcje. Otrzymaliśmy ponad 600 eksplikacji więcej w porównaniu do ostatniej edycji. Rośnie również zainteresowanie konkursem filmowców na całym świecie. W tym roku pojawimy się także w Stanach Zjednoczonych, gdzie na festiwalu SXSW będziemy zachęcać do udziału w naszym przedsięwzięciu – mówi Kacper Sawicki, executive producer Papaya Films

Zadanie w konkursie Papaya Young Directors polega na napisaniu scenariusza i eksplikacji reżyserskiej w odpowiedzi na brief Partnerów Głównych. Kolejnym etapem jest wybór najlepszych pomysłów przez jury złożonego z twórców filmowych, specjalistów branży reklamowej, oraz krytyków i dziennikarzy. Premierowy pokaz ich produkcji odbędzie się podczas całodniowego finału – 30 maja 2020 r.

Nowością w 7. edycji konkursu jest kategoria Instagram Stories, która promuje nowatorskie realizowanie filmów reklamowych w pionowym formacie.

– Stawka jest wysoka. Media społecznościowe pozwalają potencjalnie dotrzeć do milionów ludzi, moim zdaniem to wystarczająca motywacja – mówi Małgorzata Nierodzińska, creative strategist marki Facebook.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij