Genewa „feminizuje” znaki drogowe – zamiast męskich postaci pojawią się te żeńskie

Genewa „feminizuje” znaki drogowe – zamiast męskich postaci pojawią się te żeńskie

Władze miasta Genewa postanowiły nieco odmienić wygląd połowy znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych – postać męska zostanie zastąpiona żeńską.

Prawie połowa znaków drogowych sygnalizujących przejście dla pieszych w Genewie otrzyma nowy wygląd. Teraz postacią widoczną na znaku nie będzie mężczyzna, a kobieta i to w sześciu różnych wersjach – m.in. w ciąży, jako osoba starsza czy też trzymająca za rękę inną kobietę. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak tłumaczy burmistrz Genewy, Sandrine Salerno, w ten sposób miasto chce walczyć ze szkodliwymi stereotypami, które dotyczą kobiet. 

Tego typu „transformację” przejdzie jednak tylko ten jeden znak. Jest on bowiem znakiem informacyjnym więc może on zostać w pewien sposób zmieniony. Natomiast znaki informujące kierowców o tym, jak poruszać się na drodze, już nie. 

PS

Wszyscy znają zwrot „Za każdym wielkim mężczyzną stoi wspaniała kobieta”. Ale co to oznacza? Że mężczyzna zawsze odgrywa główną rolę, a kobieta jest jego pomocnikiem? Marka Stabilo Boss w kampanii "Highlight the Remarkable" zwraca uwagę na niezwykłe kobiety i ich historie.

PS2

Kampania promująca nową kolekcję adidas Originals, stworzoną we współpracy z muzykiem Pharrellem Williamsem, jest swego rodzaju hołdem złożonym kobietom. W projekcie wystąpiły m.in. aktywistki i artystki, które reprezentują siłę płci żeńskiej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij