Kärcher przywraca blask najstarszej chrześcijańskiej świątyni na Filipinach

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kärcher przywraca blask najstarszej chrześcijańskiej świątyni na Filipinach

Wilgotny, tropikalny klimat nie miał litości dla fasady pięknej, barokowej świątyni, jaką jest Kościół Świętego Augustyna w Manili. Dlatego też w ramach działań prowadzonych na całym świecie, których celem jest dbałość o utrzymanie dziedzictwa historycznego, firma Kärcher ruszyła na pomoc.

Delikatne czyszczenie gorącą parą

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Eksperci Kärcher usunęli porosty za pomocą wysokociśnieniowych urządzeń z podgrzewaniem wody, działających w trybie czyszczenia parowego. Temperatura podawanej pary wynosiła 95 ° C natomiast ciśnienie obniżono do 0,5 bara.

– Dzięki naszej technologii możemy usuwać glony, mech, małe rośliny i zanieczyszczenia emisyjne z zabytkowego wapienia. Cieszymy się, że dzięki naszej technologii czyszczenia mogliśmy przyczynić się do restauracji tego cennego budynku – wyjaśniał Thorsten Möwes, ekspert Kärcher odpowiedzialny za prowadzone prace.

Zastosowanie technologii czyszczenia parowego pozwoliło uniknąć stosowania jakichkolwiek chemikaliów. Dodatkową korzyścią jest fakt, iż gorąca para wodna opóźnia ponowne osadzanie się zabrudzeń organicznych (zarodniki, które wniknęły głębiej, są niszczone przez wysoką temperaturę). Ta technologia czyszczenia jest jedną z najbardziej skutecznych i jednocześnie najdelikatniejszych. Dzięki parownicom Kärcher można wykorzystać tę technologię do codziennych porządków i wyczyścić, bez chemii, wszelkie wodoodporne powierzchnie i przedmioty w kuchni czy łazience a także podłogi.

Kościół Świętego Augustyna w Manili

Kościół został zbudowany w okresie hiszpańskich rządów kolonialnych. Obecny budynek z 1607 roku jest trzecim, który został zbudowany w tym miejscu. Dwa poprzednie zostały wykonane z bambusa i drewna i oba spłonęły zaledwie kilka lat po budowie.

Sponsoring kultury w Kärcher

W ramach programu sponsorowania kultury globalny lider technologii czyszczenia - firma Kärcher od 1980 roku wyczyściła ponad 140 zabytków na całym świecie. Należą do nich, między innymi: kolumnady na Placu Świętego Piotra w Rzymie, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, mający ponad 3300 lat Kolosy Memnona w Luksorze, Pomnik przedstawiający prezydentów USA w Mount Rushmore, a także Katedra w Akwizgranie i Kościół Cesarza Wilhelma w Berlinie. Czyszczenie odbywa się zawsze w ścisłej współpracy z konserwatorami zabytków, restauratorami i historykami sztuki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij