„Kudłata terapia” czyli bezdomne psy w domu opieki społecznej

„Kudłata terapia” czyli bezdomne psy w domu opieki społecznej

To kolejna świetna akcja organizacji Bieg na sześć łap – tym razem chodzi o „kudłatą terapię” z udziałem psów, w której udział wzięli seniorzy z Domu Opieki Społecznej w Olsztynie.

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka – na co dzień wnosi do życia mnóstwo radości, a w chwilach samotności potrafi w mgnieniu oka pocieszyć. Z tego powodu organizacja Bieg na sześć łap ruszyła z inicjatywą, w ramach której podopieczni domu opieki „Mój Dom na Sielskiej” w Olsztynie spotkali się z bezdomnymi psami, na co dzień przebywającymi pod opieką studentów z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pod okiem wolontariuszy seniorzy spędzili czas z czworonogami, podczas którego nauczyli się wydawać im polecenia, obserwowali wyuczone sztuczki i dopieszczali na milion sposobów. Słowem – spędzili niesamowity czas z małymi, kudłatymi przyjaciółmi, którzy wnieśli do ich życia odrobinę radości.

Natomiast psy, dzięki tej akcji też niewątpliwie wiele zyskały – przede wszystkim odbudowały utracone zaufanie do człowieka. 

Dzięki tzw. „kudłatej terapii” zarówno psiaki, jak i seniorzy otrzymali porządną dawkę miłości. 

PS

W ramach akcji organizacji „Bieg na sześć łap” w olsztyńskiej pizzerii Ravioli Street na opakowaniach pizzy umieszczane są zdjęcia bezdomnych psiaków, które szukają nowych domów.

PS2

Tego jeszcze nie było – 16 lutego br. w pewnym olsztyńskim kościele ksiądz podczas mszy przedstawi wiernym bezpańskiego psa, który czeka na adopcję.

PS3

Holenderski supermarket Jumbo wprowadził ciekawe rozwiązanie, które skierowane jest przede wszystkim do osób samotnych oraz seniorów – w sklepie pojawiła się tzw. „rozgadana kasa”, przy której każdy może spokojnie, bez pośpiechu porozmawiać z kasjerem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij