Podczas 20. edycji aukcji Allegro dla WOŚP zebrano ponad 15 mln zł

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Podczas 20. edycji aukcji Allegro dla WOŚP zebrano ponad 15 mln zł

Aukcje Allegro dla WOŚP przez 8 tygodni wzruszały i bawiły internautów. W tym czasie stronę aukcje.wosp.org.pl odwiedziło blisko 5 milionów klientów w Polsce i na świecie, którzy wylicytowali przedmioty za ponad 15 milionów złotych. To o 3 miliony niż w roku ubiegłym.

Internauci angażowali się w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: wystawili 195 tysięcy ofert na allegro.pl, brali udział w licytacjach oraz wpłacali pieniądze do Wirtualnej Puszki. Na stronie rzeczyodserca.pl można był dodatkowo opowiedzieć niezwykłą historię swojego przedmiotu za pomocą video, udostępniając w social mediach, aby zyskać dodatkową formę promocji swojej aukcji. Na stronie rzeczyodserca.pl pojawiło się blisko 200 filmów, gdzie znani i lubiani sportowcy, politycy, gwiazdy i artyści przekazują coś na aukcje i dzielą się niezwykłymi historiami zwykłych przedmiotów. Filmy cieszą się dużą popularnością, obejrzano je ponad 600 000 razy!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ponad 23 000 Polaków postanowiło wesprzeć WOŚP za pomocą Wirtualnej Puszki Allegro, dzięki czemu licznik został zasilony o dodatkowe 710 000 zł. To kwota ponad dwukrotnie większa niż podczas 27. Finału. Najchętniej wybierano kwotę 10 zł, najwięcej Puszek zakupiono w Warszawie, a zakupy za największą kwotę zrobili darczyńcy z Wrocławia.

W tym roku po raz pierwszy 70% internautów uczestniczyło w aukcjach Allegro dla WOŚP z poziomu swojego smartfona. Przycisk “licytuj” i “kup teraz” kliknięto ponad 1,2 miliona razy.

– Po raz kolejny okazało się, że Polacy mają wielkie serca i uwielbiają wspierać WOŚP na Allegro. Tegoroczny wynik licytacji - 15 milionów złotych - jest fenomenalny. Cieszymy się, że po raz kolejny platforma Allegro okazała się świetnym narzędziem do niesienia pomocy i jesteśmy wdzięczni, że tak wiele osób zaangażowało się w wystawianie aukcji, licytacje i wpłaty do Wirtualnej Puszki. Finał WOŚP to zawsze wielkie przeżycie także dla wszystkich pracowników Allegro, którzy wspierają działanie platformy, obsługują aukcje, płatności i rozliczenia a także dla tych, którzy wystawiają na licytację swoje umiejętności - w tym roku można było licytować szereg szkoleń organizowanych przez pracowników – mówi Krzysztof Śpiewek, CSR manager w Allegro.

Rekordowe aukcje

Mimo, że każda forma zaangażowania jest ważna i przekłada się na końcowy wynik zbiórki, to najdroższe przedmioty na aukcjach budzą zawsze największe emocje. Przedmiotem wylicytowanym za najwyższą kwotę jest koszulka przekazana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Darczyńca zapłacił za nią 200 000 zł. Za niewiele mniej bo za 186 100 zł wylicytowano wyjątkowe auto z serialu Knight Rider od Mastercar i braci Collins. Trzecie, zaszczytne miejsce, przypadło Land Roverowi 90, którego licytacja zakończyła się kwotą 119 221 zł. Tuż za nim uplasował się najpopularniejszy przedmiot na aukcjach czyli Replika Medalu Noblowskiego od Olgi Tokarczuk wylicytowana za 106 000 zł.

aukcje.wosp.org.pl nie tylko w Polsce

12 stycznia setki sztabów zagranicznych wyszły na ulice na całym świecie by zbierać środki do WOŚPowych Puszek. Ale oprócz agitacji w dzień Finału, sztaby i darczyńcy z zagranicy chętnie wystawiały przedmioty związane z miejscem ich zamieszkania, jak np. zwiedzanie Splitu czy Barcelony. Najwięcej wystawili mieszkańcy Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a najchętniej licytowali Niemcy i Amerykanie.

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 20 lat współpracy przełożyło się na niemal 80 mln. zł przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Wszystkie zebrane w trakcie 28. Finału środki zostaną przeznaczone na dziecięcą medycynę zabiegową Po więcej interesujących informacji dotyczących Allegro, WOŚP, tegorocznego Finału i 20 lat wspólnego grania zapraszamy już 8 marca na aukcje.wosp.org.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij