Wirtualna wystawa o Irenie Sendlerowej w 110. rocznicę urodzin na Google Arts & Culture

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wirtualna wystawa o Irenie Sendlerowej w 110. rocznicę urodzin na Google Arts & Culture

W 110. rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej Muzeum POLIN we współpracy z Google Arts & Culture przypomina jej niezwykły życiorys. Wirtualna wystawa ukazuje mechanizmy akcji ratowania dzieci żydowskich z getta warszawskiego, jej uczestniczki i uczestników, a także związane z nią miejsca.

Wystawa przedstawia także przedwojenną działalność Sendlerowej oraz jej przekonania – pracę na rzecz wykluczonych, niezgodę na dyskryminację. „Ważny jest człowiek!”, mówiła. Na wirtualnej wystawie zobaczyć można także liczne upamiętniania i odznaczenia Sendlerowej z kolekcji Muzeum POLIN. Jest wśród nich medal „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” – dar córki, Janiny Zgrzembskiej, z 2013 roku. Na co dzień można oglądać go w holu głównym muzeum.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Muzeum POLIN jest obecne na Google Arts & Culture już od 2014 roku. Było jedną z pierwszych instytucji na świecie i pierwszą w Polsce, która w dniu otwarcia swojej ekspozycji stałej dla publiczności, udostępniła ją zarówno w budynku muzeum, mieszczącym się przy ul.  Anielewicza 6 w Warszawie, jak i wirtualnie na platformie.

Obok wirtualnych spacerów po ekspozycji stałej  „1000 lat historii Żydów polskich” można tam zobaczyć wystawy czasowe „Jak zrobić Muzeum?”, „Biografie rzeczy” oraz „Odzyskać opowieść. Obiekty w zbiorach Muzeum POLIN” – tę ostatnią aż w 6 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, hiszpańskiej, czeskiej, francuskiej i rosyjskiej.

Historię życia Ireny Sendlerowej poznacie w prowadzonym przez Muzeum POLIN Portalu Polscy Sprawiedliwi.

Natomiast samą wystawę zobaczycie tutaj.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij