Niezwykły projekt Nowej Górnej na rzecz lokalnej społeczności działa już rok

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Niezwykły projekt Nowej Górnej na rzecz lokalnej społeczności działa już rok

10 edycji akcji we współpracy z lokalnymi organizacjami pożytku publicznego, które zaktywizowały mieszkańców do działania i pokazały potencjał otoczenia. To dotychczasowy bilans projektu Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, który od przeszło roku działa w Nowej Górnej w Łodzi.

Lokalsi mają głos

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Powstałe w 1997 roku łódzkie CH Guliwer, aktualnie Centrum Nowa Górna, to pierwsze centrum handlowe w mieście. Fakt ten zobowiązuje i sprawia, że obiekt jest silnie związany z miastem i swoim najbliższym sąsiedztwem. Widać to doskonale na przykładzie projektu będącego inicjatywą Nowej Górnej pod nazwą Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych – w skrócie PLIS. Jakie ma on założenia?

W ramach PLIS do centrum zapraszane są miejscowe organizacje pozarządowe, instytucje, stowarzyszenia oraz fundacje z Łodzi i okolic, z którymi odbywają się systematyczne akcje. Pomagają w tym m.in. dedykowane stoisko na terenie centrum oraz materiały promocyjne. Dzięki temu mieszkańcy mogą spotkać się z przedstawicielami fundacji, dowiedzieć, czym się zajmują oraz wspierać ich szczytne działania podczas akcji charytatywnych.

Takich okazji dotychczas nie brakowało. Od początku projektu PLIS, czyli od lutego 2019 roku, w centrum zorganizowano wydarzenia z 8 lokalnymi organizacjami pozarządowymi, w trakcie których udało się zebrać fundusze na rzecz ich podopiecznych, cele statutowe oraz darowizny.

Do tej pory w Punkcie Lokalnych Inicjatyw Społecznych miały okazję zaprezentować swoją działalność takie lokalne instytucje jak m.in. Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” wspierająca dzieci z wadami rozwojowymi oraz Fundacja „Mamy Serce” działająca przy Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Akcję zachęcającą mieszkańców do wolontariatu prowadziło tutaj również Regionalne Centrum Wolontariatu Centerko, z kolei do kocich i psich adopcji zachęcały przytuliska zajmujące się wsparciem bezdomnych zwierząt np. Fundacja Przytul Kota, Fundacja Azyl oraz Fundacja Kocia Mama.

Akcjom towarzyszyły kwesty, zbiórki, warsztaty edukacyjne dla mieszkańców, punkty informacyjne, a także tematyczne animacje dla najmłodszych. Podczas jednej z akcji, powstał tu również tzw. tyflopunkt, bezpłatny punkt konsultacyjny dla osób dotkniętych dysfunkcjami wzroku i ich bliskich. Prowadził go łódzki oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych, działającej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących.

Co więcej, wsparcie nie jest tutaj jednorazowe. Projekt PLIS jest nastawiony na stałą współpracę z lokalnymi organizacjami i zacieśnianie więzi z sąsiedztwem. I tak centrum wspiera organizacje działające w PLIS, będąc partnerem również w takich przedsięwzięciach jak coroczna Gala Wolontariatu organizowana przez RCW Centerko czy Charytatywny Bieg ICZMP RUN.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij