Uber Eats świętuje 3. urodziny w Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Uber Eats świętuje 3. urodziny w Polsce

Uber Eats obchodzi właśnie 3 urodziny w Polsce. Z tej okazji podsumowuje swoją dotychczasową działalność w naszym kraju, dzieląc się smakowitymi danymi. Wynika z nich, że Polacy najchętniej lubią zamawiać z dowozem dania kuchni włoskiej i amerykańskie burgery.

Ubiegły rok był dla Uber Eats niezwykle intensywny. Jedynie w 2019 aplikacja została uruchomiona w 13 polskich miastach. Użytkownicy pobrali ją w tym czasie prawie 800 tys. razy, a liczba dostawców współpracujących z platformą podwoiła się. Od startu w Warszawie w 2017 roku do dziś zmieniły się nie tylko nasze upodobania kulinarne, ale także sposób, w jaki odkrywamy nowe smaki. Jak pokazuje ubiegłoroczne badanie Deloitte i Uber Eats, w Warszawie, w ciągu jednego tygodnia około 3/4 (71-80%) dorosłych w wieku 18-39 lat zamówiło przynajmniej raz jedzenie z dowozem.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Uber Eats w liczbach:

  • >3500 – liczba restauracji współpracujących z Uber Eats
  • 20 – liczba miast, w których dostępna jest aplikacja
  • około 30 minut – średni czas dostawy
  • prawie 800 tys. – tyle razy polscy użytkownicy pobrali w 2019 r. aplikację Uber Eats na swoje smartfony

Uber Eats a kulinarne zwyczaje Polaków

Pierwszym posiłkiem dowiezionym prosto pod drzwi użytkownika, przez dostawcę Uber Eats były belgijskie gofry z warszawskiej restauracji Waff’love. Od tego czasu użytkownicy aplikacji mieli szansę spróbować aż 34 rodzajów kuchni dostępnych w aplikacji. Choć wybór jest ogromny, na podium królują pizza, cheeseburger i pad thai.

Jak sytuacja wygląda w poszczególnych miastach:

Co ciekawe w miastach, które dołączyły do platformy w 2019 roku sytuacja wygląda nieco inaczej:

Polacy najczęściej zamawiają w weekendy

Choć wybory kulinarne różnią się w skali kraju, wspólne pozostają najczęściej wybierane dni i godziny. Najchętniej zamawiamy w piątki, a także w niedziele wieczorem, pomiędzy godzinami 18 a 20. Co ciekawe, niedziela jest również najpopularniejszym dniem na zamawianie śniadań.

Nie tylko nowe miasta

Polacy oprócz większej świadomości kulinarnej, coraz częściej przykładają uwagę do składu posiłków oraz kwestii związanych z ekologią. Między innymi dlatego w aplikacji pojawiły się nowe funkcjonalności, jak możliwość stosowania filtrów wykluczających m.in. alergeny oraz możliwość decydowania o plastikowych sztućcach dołączanych do zamówienia. W tym roku użytkownicy także otrzymali nową możliwość – odbioru osobistego wcześniej zamówionych dań.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij