Tommy Hilfiger przedstawia buty wykonane ze skóry jabłek

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Tommy Hilfiger przedstawia buty wykonane ze skóry jabłek

Tommy Hilfiger przedstawia dwa modele butów z materiału produkowanego z użyciem jabłkowych obierek. Zastosowane w nich innowacyjne ekologiczne biotworzywo wykorzystuje odpadki przemysłu sadowniczego i jest alternatywą dla skóry zwierzęcej.

Technologia recyklingu jabłkowych skórek zrodziła się w Tyrolu – regionie północnych Włoch, słynącym z uprawy tych owoców. Włoski startup Frumat dojrzał tam szansę na jednoczesne rozwiązanie problemów różnych gałęzi przemysłu. Wynaleziony przez nich materiał wspiera lokalnych rolników w gospodarce odpadami, jak i pomaga zaspokoić zapotrzebowanie świata mody na ekologiczne alternatywy skóry.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Buty z kolekcji Tommy Hilfiger wiosna 2020 wykorzystują solidny i trwały jabłkowy materiał, który wywiera mniejszy wpływ na środowisko niż popularne wegańskie tworzywa – często produkowane z dużych ilości ropy naftowej. Dostępne w wersji białej lub granatowej, buty dla kobiet i mężczyzn posiadają cholewkę w 24% wykonaną z jabłkowych włókien. 

Poza nową technologią wykorzystania jabłkowych skórek, marka Tommy Hilfiger zmierza w stronę zamkniętego obiegu surowców za pomocą szeregu innych innowacji. Są wśród nich dżinsowe produkty wykonane w 100% z odzyskanych surowców, ponownie wykorzystywany puch Re:Down, a także stosowanie wełny i bawełny w 100% pozyskanych z recyklingu. 

Obuwie z jabłkowej skóry jest dostępne na stronie tommy.com, w wybranych sklepach marki oraz u wybranych sprzedawców partnerskich od połowy lutego 2020 r.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij